Буржуйка виробництва «Харківських теплових мереж» стане артефактом для істориків (відео)
Буржуйка виробництва «ХТМ» стане музейним експонатом і артефактом для істориків, які в майбутньому вивчатимуть тему українсько-російської війни. Днями залізний експонат унікального дизайну, який розробив майстер котельно-механічного цеху Олександр Коваленко, поїхав до історичного музею для зберігання у спеціальному фонді.
КОСТЯНТИН ДУБІН ЗАВІДУВАЧ 2-ГО НАУКОВО-ЕКСПОЗИЦІЙНОГО ВІДДІЛУ ХАРКІВСЬКОГО ІСТОРИЧНОГО МУЗЕЮ
Музей знають так зазвичай по експозиціях, що туди можна щось прийти і подивитися, але ж ці речі звідкілясь беруться, і наразі, музей закритий для відвідування, але наразі йде дуже інтенсивна робота по збору матеріалів.
Буржуйка зацікавила працівників музею, коли вони почали збирати артефакти для висвітлення теми пунктів незламності та обігріву, які минулої зими рятували харків’ян від блекаутів. Універсальна буржуйка від харківських теплоенергетиків стала на той час символом автономного тепла.
ВАСИЛЬ СІМЕЙКІН НАЧАЛЬНИК КОТЕЛЬНО-МЕХАНІЧНОГО ЦЕХУ
Торік цієї пори також було масове виготовлення цих буржуйок, цех робив майже в дві зміни тобто нам допомагали також аварійні служби займалися цим. Робота доволі нестандартна, можна так сказати творча, ну найшли такий оптимальний компроміс виготовлення моделі цієї буржуйки. Ось, сьогодні приїхали з музею історичного забрали один експонат буржуйки. Дуже приємно, що люди будуть дивитися на витвори нашого мистецтва. Сам обовзково прийду в історичний музей пісдля закінчення цієї війни подивитись – ну дуже приємно.
Всього тепловики виготовили таких опалювальних пристроїв десь біля півтисячі. Крім власне харківської розробки буржуйка має в своїй основі суто харківські труби опалення, які відслужили не одне десятиліття, ранспортуючи тепло до осель мешканців. У пічках старий метал отримав друге життя, знову ж таки для обігріву харків’ян. Тепер одна з них стане культурною цінністю музейного фонду України.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
КОСТЯНТИН ДУБІН ЗАВІДУВАЧ 2-ГО НАУКОВО-ЕКСПОЗИЦІЙНОГО ВІДДІЛУ ХАРКІВСЬКОГО ІСТОРИЧНОГО МУЗЕЮ
У нас є спеціальна музейна комісія, яка приймає до музею, а потім, звичайно, присвоюється номер до таких речей. І це потрапляє вже до музейного фонду України, тобто це стає вже не просто якоюсь річчю там буржуйкою, а це стає культурною цінністю в буквальному сенсі.
За словами представника історичного музею Костянтина Дубіна, харківська сторінка війни буде представлена не тільки матеріальними артефактами, а й живими історіями про героїзм комунальників, волонтерів, лікарів, журналістів, вчителів та інших представників громади у проєкті «цивільні герої».
ОСТАННІ НОВИНИ
- Радіаційний фон у Харківській області на 8 вересня 2024 року
- Співробітники ДСНС усувають пожежі та займаються розмінуванням території Ізюмського району (фото)
- У Харкові автомобіль збив двох чоловіків (фото)
- На Харківщині чоловік викрав мотоцикл у свого знайомого
- Обстріли Харкова та області: оперативно від ХОВА на 08.09.2024