“Бути пожежним це стан душі”. Харків відзначив 200-річчя з дня заснування пожежної охорони

27.10.2023 19:43   -

З нагоди 200-річчя з дня заснування харківської пожежної охорони в місті відбулись урочистості. Вітаючи рятувальників та ветеранів служби, мер подякував героям сьогодення за професіоналізм та самовіддану службу, а також зазначив, що саме завдяки їхнім оперативним діям були врятовані тисячі харків’ян, які опинилися під завалами після обстрілів будинків.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Першими, які були на прильотах, це ви, працівники ДСНС. І хочу подякувати вам за ваш героїзм, за те, що ви робите. Я багато разів був, коли ви були першими на цих прильотах, рятували життя людей, виносили людей з-під завалів, розбирали ці жахливі завали і рятували, рятували, рятували.

Мер вручив співробітникам ДСНС Почесні грамоти виконкому Харківської міської ради та Подяки міського голови.
200 років – вагомий проміжок часу в історії одного міста. Харківські вогнеборці вже два століття мужньо стоять на варті безпеки людей. Серед нагороджених вогнеборців – ветерани пожежної служби Харкова. Один з них Олександр Галій. Пройшов шлях від рядового до заступника начальника головного управління. Каже, професія стала для нього справою всього життя.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЕКСАНДР ГАЛІЙ ВЕТЕРАН ПОЖЕЖНОЇ СЛУЖБИ
В пожежну охорону я прийшов у 1976 році. Можна сказати, по стопам батька. Він теж 30 років відслужив в пожежній охороні. І я був морально готовий до цієї професії. Бути пожежним – це стан душі, мабуть. Не кожний зможе витримувати ті виклики, які були, які є. А те, що зараз відбувається, дуже великий виклик, навантаження. Те, що ми бачили за місяць, за півроку, А то рік, то хлопці зараз бачать це щодня.
У 1968-му році став пожежником і Володимир Стахорський. Говорить, за роки служби довелось побачити багато лиха, спричиненого вогнем, і побувати в різних надзвичайних ситуаціях. Якщо запитують, каже, особливого якогось випадка і не відокремить, бо всі важливі.

ВОЛОДИМИР СТАХОРСЬКИЙ ВЕТЕРАН ПОЖЕЖНОЇ СЛУЖБИ
Десь тут готель був. Забув назву. Коли мені на голову люди пригали з другого поверху. Всякого було. Таких випадків було так багато, що важко відділити один від одного. І кожна пожежа це рятування життя по великому рахунку.

В знак глибокої поваги до мужності і героїзму в ім’я порятунку людей, присутні вшанували пам’ять загиблих рятувальників, вклонившись їх подвигу.

ОСТАННІ НОВИНИ