"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

“Ценопада” не будет, эксперты рынка продовольствия прогнозируют подорожание.

За останні два місяці, за данними Держстату, споживчі ціни знизились в середньому на пів відсотка. Найбільше, кажуть, останнім часом здешевшали овочі, на майже 14%. Хоча, судячи з витрат, українці суттєво того не відчувають. Ціни на городину та фрукти залишаються доволі високими, не дивлячись на сезон. Втім, як предрікають експерти, далі врядчи слід очікувати "цінопаду". Вже зараз, кажуть, ціна на такий затребуваний продукт як картопля, роздрібна вартість якої доходить до 20-ти гривень за кілограм, ще з вирогідністю. буде зростати. 
 
Сьогодні ціни на картоплю в Україні в середньому в 2,5 рази вище, ніж в середині серпня 2018 року. Тоді відвантаження даної продукції велися не дорожче 5 грн / кг. При цьому, з огляду на активні темпи збуту картоплі, багато українські фермери заявляють про свій намір вже наступного тижня зробити чергові спроби підвищити ціни в даному сегменті. Ситуація, що склалася сприяла початку поставок картоплі з Білорусі. Імпортна продукція на даний момент надходить у продаж від 8 грн / кг.
 
Також, зазначають фахівці, слід очікувати зростання ціни на молочку. Хоча і кажуть, що вона дорожчатиме невеликими темпами. В перший місяць осені вартість молока, кефіру та сметани може зрости на 20-30 копійок за кілограм або літр і така тенденція прослідковуватиметься щомісяця до кінця року.
 
Ціни почали зростати раніше — в кінці червня, а їх стрімкість навіть здивувала багатьох учасників ринку. Ситуація, яка склалася, зумовлена дефіцитом промислового молока внаслідок скорочення поголів'я дійної худоби. Спрацювала також і емоційна складова, яка посилила попит на сировину серед операторів ринку.Перши й ґатунок подорожчав на 21 коп. — до 9,08 грн/кг. Середньозважена ціна досягла 9,48 грн/кг, що на 31 коп. вище, ніж в кінці липня цього року. 
 
І ще один продукт, який, кажуть, може вже у вересні-жовтні подорожчити, це яйця, ціна на які і без того у липні вже збільшилася майже на 15%. Зрости у вартості можуть і деякі види круп, які сьогодні є недорогими, а от пшонка навпаки здевшати, бо ціна на неї і так висока, в середньому 30 гривень за кілограм.