Центр занятости может стать полностью электронным

16.12.2017 15:32   -
Автор:
Створення нових робочих місць замість утримання робітників на вже існуючих, а також розширення співпраці з територіальними громадами та робота над створенням електроного центру зайнятості – це плани на майбутнє. Та робота у цьому напрямку триває і зараз. У міському центрі зайнятості реалізували проект під назвою "Смартджоб", що оріентований на людей, які шукають роботу.
 
Володимир Міненко директор Харківського обласного центру зайнятості
 
Ми можемо надавати відео-консультації наших фахівців, вебінари, відео-резюме. Доречі це відео-резюме ми самі розробили в Харківській області і розповсюдили це по всій Україні, безпосередньо для шукачів роботи які користуються інтернетом. 
 
І цей проект  вже працює, що стало першим кроком до створення електронного центру зайнятості, зазначив Володимир Міненко. Тим паче що зараз у центрі працює і електронна черга, коли люди можуть записатися на прийом не виходячі з дому. Загалом же цього року по всій області 85 тисяч людей мали статус безробітних та кожну другу людину вдалося працевлаштувати. В тому числі і завдяки системі профпідготовки.  
 
Володимир Міненко директор Харківського обласного центру зайнятості
 
Єдиний критерій, щоб особі було більше 45 років. Якщо особі більше 45 років вона має отримати ваучер. Сума ваучеру становить до 17 тисяч гривень. Це не гроші які даються людини, це гроші які ми можемо сплатити навчальному закладу за підвищення кваліфікації цієї людини. У нас 200 осіб таким чином отримали ці ваучери 
 
Ще один важливий напрямок, каже директор центру, це працевлащтування внутрішньо переміщених осіб та малозабезпечених осіб.  Для них існує державна програма з виділенням коштів на старт-апи, ідеї яких відбираються на конкурсній основі. Сума, яка надається на реалізацію – цього року не перевищує 64 тисячі гривень, та у центрі зазначають, що наступного року вона може зрости до 100 тисяч гривень. 
 
Володимир Міненко директор Харківського обласного центру зайнятості
 
Погашення цієї суми. Її можна погашати, та якщо людина, яка отримує цю фінансову  допомогу, захищає бізнес-план, сплачує податки. То ці податки мінусуються від суми, яку отримал. Якщо людина бере на роботу двох вимушено- переміщених осіб, то ці кошти взагалі не повертаються.  
 
Завдяки цьому люди, які відкривають таким чином власну справу, вже не замислюються над тим, як повернути ці кошти, а вже думають як далі розвивати свою підприємницьку діяльність. Доречі ту діяльність відтепер будуть перевіряти спеціально створені контролюючі органи повністю на законній підставі. В грудні цього року у закон України «Про місцеве самоврядування» були внесені зміни. Тепер влада на місцях зможе контролювати і роботодавців і їх працівників.
 
Наталя Ярещенко начальник відділу праці та зайнятості адміністрації Слобідського району
 
Сейчас в связи с изменением закона о самоуправлении Украины частью 3 статьи 34 органам местного управления переданы полномочия контролировать нарушения трудового законодательства. И на основе этого при администрации создан отдел труда и занятости населения.
 
По закону за одного виявленого нелегала – штраф 96 тисяч гривень. Работодавці повиннні не тільки нести адміністративну відповідальність особисто, а й виплачувати штрафи, які будуть накладені на все підприємство. Тема актуальна, бо показник нелегальної зайнятості у Харкові та в Україні достатньо високий. Через це, наголошують у головному управліні Держпраці, працівники не мають можливості отримувати достойну та своєчасну зарплату. Немає лікарняних та відпускних. Неможливо отримати відшкодування у разі травми на виробництві. А найголовніше немає можливості заробляти трудовий стаж для виходу на пенсію.
 
Олена Петренко заступник начальника головного управління Держпраці в Харківській області
 
Якщо сам працівник не буде приходити до роботодавця і не буде йти на ті умови, які пропонують йому працювати в тіні, ніколи не буде цієї тіньової зайнятості.
 
Таким чином, потрібно вивчати ринок праці, підвищувати кваліфікацію, а у разі потреби і перекваліфіковуватися, та обирати для себе законне працевлаштування, де буде повний соцпакет. Або ж відкривати власну справу.