“Центры общественного здоровья” до конца года заработают во всех регионах Украины
У Міністерстві охорони здоров'я вирішили взяти курс від політики лікування до політики зміцнення та збереження здоров’я і попередження хвороб. А тому за мету поставили створити спеціальні заклади, які матимують назву Центри громадського здоров"я, що будуть моніторити захворювання, популяризувати їх профілактику та ранню діагностику, боротися з епідеміями, здійснювати епідеміологічний нагляд. Таких центрів в Україні поки шість, але до кінця цього року обіцяють, вони з"являться в усіх областях.
Міністерство охорони здоров'я В Україні працює Центр громадського здоров’я МОЗ України, який відповідає за збереження і зміцнення здоров’я українців і стратегічне управління у сфері громадського здоров’я. Цього року система ЦГЗ має сформувати мережу – центри працюватимуть в кожному регіоні країни та допомагатимуть державним підрозділам охорони здоров`я на місцевому рівні.
Щодо профілактики захворювань, то як зазначають міністерські чиновники, проходити медогляди та робити щеплення – це не лише право, а й обов"язок кожного, бо попереджати недуги значно легше і дешевше, ніж лікувати. Зокрема, зараз медичні профілактичні послуги кожен може отримати у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Він призначить лікування, за потреби направить на діагностику чи до вузькопрофільних спеціалістів. Крім того, новий Порядок надання первинної меддопомоги передбачає як профогляди так і відповідні аналізи для людей груп ризику семи захворювань.
Міністерство охорони здоров'я ЩОРОКУ: Цукровии діабет: 45 років і старші, всі – при факторах ризику. ВІЛ: 14 років і старші. Туберкульоз: всі – при факторах ризику РАЗ НА ДВА РОКИ: Рак молочноі залози: 50–69 років, з 40 – при факторах ризику РАЗ НА 1-2 РОКИ: Гіпертонічна хвороба та інші серцево-судинні захворювання – жінки 50 років і старші, чоловіки 40 років і старші. Колоректальний рак: жінки і чоловіки старші 50 років Рак передміхуровоі залози: з 40 років залежно від ступеню ризику
Так само лікар має слідкувати за календарем щеплень, який передбачає вакцинацію дітей проти 10 захворювань, дорослим – проти дифтерії та правця кожні 10 років. В профільному міністерстві зазначають, що такі щеплення в державних закладах охорони здоров’я проводять безоплатно.