Цены на газ: економическая обоснованность или результат коррупционных махинаций?

19.02.2016 15:57   -
Автор:

Арсеній Яценюк прем'єр-міністр

Уряд найбільше критикували, уряд взагалі критикують постійно і це нормально, ми вам за це вдячні. Уряд критикували за нашу тарифну політику. Так. Ми змінили тарифи. Ми пішли по шляху того, щоби поставити ринкові тарифи в цілому по країні.

Ринкова ціна на газ. Саме цим терміном уряд обгрунтовує підвищення ціни на споживче паливо для населення. Та чи можна назвати ринковою ціну, яку фактично регулює та встановлює прем'єр-міністр? Це питання обговорювалось під час сьогоднішнього круглого столу в Харкові.

Олексій Кучеренко екс-міністр України з питань ЖКГ (2007-2010)

Предлагаю задуматься. Рыночная цена на газ. Рыночная цена! И с первого апреля она будет повышаться. Он предсказывает, что рыночная цена будет повышаться.

Ціна дійсно підвищуватиметься. Про це відверто кажуть і урядовці. Хоча й обгрунтованість теперішніх цін на паливо викликає сумніви у експертів. Зараз вартість тисячі кубометрів газу для населення коштує сім тисяч сто вісімдесят вісім гривень. Та куди йдуть ці гроші?

Олексій Кучеренко екс-міністр України з питань ЖКГ (2007-2010)

Из этих семь сто восемьдесят восемь добытчики, в том числе те, которые на территории вашей славной области бурят и добывают, получают четыреста семьдесят гривен. Еще раз: семь сто восемьдесят восемь платим мы. Четыреста восемьдесят восемь. Четыреста семьдесят получает компания "Укргазздобут". Остальное – рента, транзит. И "Нефтегаз". Там исчезает вот эта разница.

Скільки грошей зникатиме в установі під назвою "Нафтогаз" з урахуванням нових тарифів – це ще питання. А окреме питання, чому високі, "ринкові" ціни ніяк не співвідносяться із якістю того газу, який отримують українці.

Тетяна Поздєєва заступник директора КП "Жилкомсервіс"

Значит, качество газа. Жители! Бабушки говорят! Есть поселок "Интернационалист". Новые дома, новые формации. Мы, говорят, грели воду полторы минуты, или минуту, а теперь греют четыре.

В "Харківгазі" ж, за словами Тетяни Поздєєвої, тільки відмахуються: все нормально, мовляв, із газом. І перевірити це, кажуть експерти, ніяк не можна. Бо всі лабораторії належать все тому ж "Нафтогазу". І результати всіх експертних перевірок передбачувані. От і залишається українцям, кажуть фахівці, чекати на нові підвищення цін на блакитне паливо, аби у ще більших обсягах фінансувати не зовсім зрозумілі схеми "Нафтогазу".