Через спеку зросла кількість синьо-зелених водоростей. Як у Харкові контролюється якість питної води (відео)

15.08.2024 11:41   -

Чиста питна вода необхідна людині для існування, а від її якості залежить стан нашого здоров’я, самопочуття та навіть зовнішній вигляд. Працівники лабораторії санітарно-епідеміологічного контролю якості води КП «Харківводоканал» щодня досліджують воду з різних куточків Харкова.

Склад питної води може бути різним, адже проходячи через ґрунтові шари, вона насичується різними мінералами, солями, газами та мікроорганізмами. Щоб оцінити чистоту, користь та якість води, необхідно провести комплексний аналіз та визначити різні групи показників, що і роблять спеціалісти в лабораторії санітарно-епідеміологічного контролю якості води.

АНДРІЙ СТАРОДУБОВ ДИРЕКТОР ЛАБОРАТОРІЇ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ВОДИ КП «ХАРКІВВОДОКАНАЛ»
В лабораторії проводиться виробничий контроль якості питної води, яка надходить до міста Харкова, розподіляється по місту. По всьому місту ми беремо щоденно 25-30 проб води на насосних станціях, повисительних насосних станціях, на водоразборних колонках по мережі, а також після проведення санітарно-оздоровчих заходів на мережах та після планово-попереджувальних ремонтів.

Проби доставляються в лабораторію, де вони проходять декілька видів аналізу. Загальний хімічний аналіз, який проводиться спеціалістами, досліджує колір, запах, смак, каламутність зразків, а також кількість наявних у воді мінеральних речовин, таких як залізо, натрій, марганець і інші. Хроматографічний аналіз проводиться з метою виявити у пробах можливі забруднювачі, як, наприклад, небезпечні для людського організму пестициди. У лабораторії проводять також радіологічний аналіз, він необхідний, щоб виявити радіоактивні елементи, які можуть бути наявні у воді. Дуже важливим є бактеріологічний аналіз, який показує, чи знаходяться у зразках шкідливі бактерій, як, наприклад, кишкова паличка. Начальниця мікробіологічного відділу лабораторії Олена Максимова розповідає, як досліджується вода у її відділі.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЕНА МАКСИМОВА НАЧАЛЬНИЦЯ МІКРОБІОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛУ ЛАБОРАТОРІЇ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ВОДИ КП «ХАРКІВВОДОКАНАЛ»
Зараз ми знаходимося з вами у боксі. Тут ми здійснюємо бактеріологічний контроль питної води за декількома показниками, це визначення бактерій групи кишкової палички, визначення ентерококу та визначення загального мікробного числа. Ось у нас є живильні середовища, на які кладуться наші фільтри, після того, як наша вода відфільтрована. Після того, як наша вода відфільтрувалася і фільтри ми поклали на живильне середовище, ми їх поміщаємо в термостат при 36 градусах, і вони там знаходяться 18-20 годин, це за нашою методикою. Далі йде вранці визначення, подальша ідентефікація бактерій та результати ми повідомляємо нашій санітарній службі.

Так яка ж вона, якісна вода? В лабораторії відзначили, що якісна вода повинна бути чистою, прозорою і безпечною для здоров’я. Вона не має шкідливих домішок, бактерій, вірусів або важких металів. Хороша вода не має неприємного запаху чи смаку. Вживання неякісної води приводить до хвороб. Наприклад, якщо вода забруднена мікробами чи інфекціями, вона може викликати розлади шлунка, інфекції або навіть серйозні хвороби.

У лабораторії зазначають, що з приходом спеки проводити дослідження стало складніше. Вода до Харкова постачається з поверхневих джерел, у яких через аномальну спеку зросла кількість синьо-зелених водоростей, які негативно впливають на якість води. Для того, щоб вирішити цю проблему, у «Харківводоканалі» змушені застосовувати більшу кількість реагентів для очищення води, але фахівці підприємства зазначають, що повністю контролюють ситуацію.

АНДРІЙ СТАРОДУБОВ ДИРЕКТОР ЛАБОРАТОРІЇ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ВОДИ КП «ХАРКІВВОДОКАНАЛ»
Лабораторія, як і весь Водоканал, працює для харків’ян, тримаємо руку на пульсі контролюємо ситуацію.

ОСТАННІ НОВИНИ