Черезвычайная ситуация на харьковских магистральных энергосистемах. Как спасатели учили персонал предприятия ликвидировать пожар

19.11.2014 19:17   -
Автор:

Пожежа в адміністративному приміщенні магістральних електричних мереж Харкова сталася о десятій ранку. Вогонь та їдкий дим розповсюджувалися в будівлі з кожною секундою. На ліквідацію надзвичайної ситуації приїхали дві бригади рятувальників.

Від диму постраждало двоє співробітників електричних мереж, їх пожежні вивели на свіже повітря та надали першу медичну допомогу. Порятунок людей зайняв кілька хвилин. Обійшлося без жертв, констатують надзвичайники. Саме так і повинно бути за планом, за планом навчань, які сьогодні пройшли на підприємстві.

Олексій Вербицький начальник караулу державної пожежної рятувальної частини №2 Комінтернівського району

На боевой разворот даётся до минуты времени и спасение людей максимально простыми, быстрыми путями. В таких зданиях много людей, т.е. рабочего персонала, потом сложность планировки, задымленность.

Харківські магістральні електричні мережі – об'єкт підвищеної безпеки, кажуть на підприємстві. Воно є ретранслятором електроенергії для Харкова, кількох міст області та південної залізниці. На їх території знаходяться десятки трансформаторів і вихід з ладу кількох загрожує зануренням міста в пітьму.

Сергій Гнатушко директор магістральних електричних мереж м. Харкова

У нас 6 подстанций в составе предприятия и 1040 километров 330 кВт. Сам же уровень 330 кВт говорит о серьёзности класса напряжения и к нему нужно относится бережно и выполнять все регламентные работы. Считаю, что такие тренировки очень важны, особенно в настоящий момент, мы должны знать как правильно действовать ,как правильно организовывать взаимоотношения между подразделениями энергетическими и МЧС.

Щоб максимально швидко реагувати в разі надзвичайної ситуації на підприємстві є своя бригада пожежних. Та і кожен працівник, як мінімум знає як працює вогнегасник.

Юліан Ібрагімов співробітник підприємства

Выдёргивается чека, берёмся за раструб и всё берём и идёт или пена или угликислота в зависимости от типа огнетушителя.

Це не перше таке практичне спільне заняття, кажуть на підприємстві. Такі тут проходять кілька разів на рік. Сьогоднішнє рятувальники оцінюють позитивно, але кажуть є над чим працювати, бо передбачити варіанти перебігу надзвичайної ситуації неможливо. Тож кожного разу, вони вчаться чомусь новому.

Юрій Касьянюк начальник державної пожежної рятувальної частини №2 Комінтернівського району

Сработали на "четвёрочку" есть вопросы по действиям наших сотрудников, потому что каждый год и отрабатывается этот объект, но люди меняются поэтому надо отрабатывать именно взаимодействие сотрудников объекта и наших сотрудников, а так же саму слаженность в работе по тушению данного объекта.