Что делать, если ребенок не хочет идти в школу. Советы психологов

19.09.2016 14:43   -
Автор:
"Не хочу", "не можу", "не піду". Такі слова від своєї дитини неодноразово чула кожна мати чи кожен батько. Та якщо йти до школи дитина відмоявляється постійно? Спеціалісти стверджують: причин може бути безліч. Перша з яких – конфлікт з однокласниками.
 
Тетяна Балан психолог
 
Мир сегодня жесток, подростки тоже. В подростковом мире сегодня важен вещизм – кто как одевается, кто насколько современен. Все эти гаджеты – это вообще отдельная тема. Тем не менее, все решается. Мамы могут вмешиваться, только это должно быть неявно. Это может быть просто телефонный звонок. Это не когда мама приходит на перемене и начинает прояснять отношения. Конечно, и мама и сам ребенок, они обесценивают себя, и свою семью в целом. 
 
Та причиною гострого небажання йти до школи може бути і конфлікт зі вчителем, зазначає Тетяна Балан. Вирішувати його краще в чотирьохсторонньому форматі, разом з педагогом, шкільним психологом та самою дитиною. Втім, першопричина може критись і в самій родині – кофлікти між батьками, знецінення освіти одним з них позбавляють дитину мотивації та необхідного для навчання настрою. Або ж, що стосується учнів саме молодших класів, причиною може бути банальна неготовність дитини до навчання. 
 
Тетяна Балан психолог
 
Нужно мотивировать на обучение, условно говоря, создавая ситуацию успеха. Если ребенок хуже учится, не умеет читать, писать, маме нужно тратить на это время, подключать дополнительные задания. И не создавать ситуацию негатива. Если ребенок три палочки научился писать – это уже плюс, и за этот плюс надо чем-то поощрить ребенка. 
 
При цьому, психологи зазначають: якщо ситуація, коли дитина не хоче йти до школи разова, а не систематична, це цілком нормально. І раз на місяць батьки цілком можуть дати малечі "відгул".