Вивезти дитину з України можна лише при наявності у неї закордонного паспорту. І незалежно скільки дитині років чи місяців. Нововведення набули чинності 1 квітня. Проїзні документи чи відомості, внесені до паспорту батьків тепер при перетині кордону не діють. Поки новації на роботі харківських центрів надання адмінпослуг не позначились. Тут приймають документи на оформлення дитячих паспортів ще з минулого року, – із дня введення цієї послуги. Сама процедура подачі документів для діток, кажуть в центрі, трохи відрізняється від дорослих.
Світлана Кравцова начальник відділу ЦНАП Шевченківського району На сегодняшний день большого ажиотажа на подачу документов на оформление детского биометрического загранпаспорта мы не наблюдаем. Бывает по-разному. Бывает 1-2 ребенка в день. В период весенних и осенних каникул это может быть и 5-6 деток. До 12 лет можно привести ребенка, а можно и не проводить. Может один из родителей оформить и самостоятельно, дополнительно изготовив фото. А можно точно так же прийти до 12 лет, хоть с новорожденным ребенком, мы его сфотографируем и будет изготовлен биометрический загранпаспорт.
Що стосується тих дітей, яким вже виповнилося 12 років і вони найближчим часом планують перетнути кордон, то для них процедура подачі документів трохи інша. Фахівці наголошують, їм необхідно особисто приїхати до ЦНАПу.
Світлана Кравцова начальник відділу ЦНАП Шевченківського району С 12 лет необходимо присутствие ребенка, так как ему нужно сдавать отпечатки пальцев. А с 14 лет дополнительно ставится еще и электронная цифровая подпись. До 16 лет документы на оформление биометрического загранпаспорта подает один из родителей. После 16 лет, когда ему уже исполнилось 16 лет он может самостоятельно, без родителей, подать документы и сдать все биометрические данные.
Дітям до 16 років в Україні закордонні паспорти видаються терміном на чотири роки. Тим, кому виповнилось 16 – на 10 років. Подавати документи у Харкові як дорослим так і дітям можна до будь-якого центру надання адмінпослуг, незалежно від прописки.