Что ждет налогоплательщиков, работодателей и наемных работников в 2014 году?
Дві тисячі чотирнадцятий рік приніс малому та середньому бізнесу кілька новацій, які значно спростили для підприємців процедури з документами. Перевірки від контролюючих органів скоротили, свідоцтва платників ПДВ відмінили, процес оформлення платників єдиного податку спростили. Тепер, на звітність, підрахували фахівці, бізнесмени витрачатимуть в рік на сто годин менше.
Оксана Колесник директор Харківського регіонального фонду підтримки підприємців ХОДА
Не нужно в налоговых инспекциях стоять в очередях, для того чтобы сдать отчеты. Министерством доходов и сборов Украины представлены сервисы, на которых можно сформировать и отправить отчестность. Также эта работа в электронном кабинете, где можно сразу сформировать свои отчеты, и также через электронный кабинет их отправить и отслеживать весь процес ведения своей документации.
Олександр Сасу підприємець
Для граждан, для будущих предпринимателей, для людей, которые ведут малый бизнес, а также большой бизнес есть выбор в первую очередь nесть электронная система подачи отчетов в налоговую, что очень удобно, как по мне. Я наблюдаю со стороны законодательства, со стороны органов государственной власти некое более лояльное отношение к юным предпринимателям, будущим.
А ще оновлений кодекс значно захистив інтереси бізнесменів під час перевірок контролюючих органів.
Борис Юровський кандидат економічних наук, відомий податковий консультант
Сегодня налогоплательщику дано право в течение трех дней после окончания проверки предоставить контролирующему органу, назначившему проверку, любые документы, как те, которые в акте проверки, как и любые другие документы, которые подтверждают, что в его действиях не было правонарушений. Это важный очень момент, и, надеюсь, что плательщики налогов, которые добросовестно отстаивают свои интересы этой возможностью воспользуются.
Трудовий кодекс. У дві тисячі тринадцятому році вперше з часів Радянського союзу до нього внесли багато позитивних змін, говорять спеціалісти. І додають, цьому сприяв ухвалений закон "Про зайнятість населення". Документ, запевняють фахівці, завдав найбільшого удару по безробіттю.
Володимир Міненко директор Харківського обласного центру зайнятості
По-перше, мені хотілося б відзначити такий новий напрямок нашої роботи, як компенсація роботодавцям єдиного соціального внеску за працевлаштування осіб, які неконкурентноспроможні на ринку праці, які відносяться до 5% квоти. Таким чином ми працевлаштували на нові робочі місця майже 700 осіб.
В законі також попіклувалися і про молодих спеціалістів, яким після закінчення ВИШу доведеться працювати на селі. Для них передбачено житло та матеріальна допомога в розмірі десяти мінімальних зарплат.
Ірина Найдьонова підприємець
Ну одним из самых важных моментов мне кажется то, что наши граждане, которые старше сорока пяти лет, имеют право теперь получить ваучер на образование , трудоустройство, повысить свою квалификацию, таким образом они подстрахуют себя в будущем и смогут реализовать свои трудовые права до наступления пенсионного возраста и получить достойную работу и зарплату.
Від початку минулого року таким ваучером скористалося вже більше тисячі безробітних.
Володимир Міненко директор Харківського обласного центру зайнятості
Вартість цього ваучеру становить 10 мінімальних зарплат, мінімальна зарплата сьогодні 1218 гривень, десять мінімальних – це 12 тисяч. Єдине , що ці кошті не видаються безпесередньо людині, а якщо людина забажала в якомусь навчальному закладі здійснювати своє навчання, то центр зайнятості укладає угоду з цим навчальним закладом і відповідно до угоду перераховуються гроші за навчання.
Та поряд із плюсами в трудовому законодавстві, кажуть спеціалісти, є чимало недоробок. Над ним ще треба багато працювати.
Борис Юровський кандидат економічних наук, відомий податковий консультант
Этот кодекс не учитывает многих реальных положений в бизнесе. Конечно, его надо менять, менять радикально.
В кодексі, твердять спеціалісти, чітко повинні бути прописані поняття часткової зайнятості та роботи на дому, оскільки це зараз найбільш затребувані види діяльності.
Борис Юровський кандидат економічних наук, відомий податковий консультант
Люди работают дома, за компьютером, они могут находиться на большом расстоянии, потому что у нас есть понятие в трудовом кодексе, как трудовая дисциплина, что она из себя представляет: ну так, как в советские времена – пришел на проходную, отметил, что ты зашел, потом жетончик опустил, отметили, что ты вышел, 8 часов ты отработал. Здесь ситуация совершенно другая.
Також в трудовому законодавстві треба врегулювати поняття комерційної таємниці. Згідно з чинним документом, працівник може бути звільнений за її розголошення. Причому роботодавець може самостійно визначити перелік інформації, що складає комерційну таємницю. Проте, запевняють фахівці, в документі не вказано, як роботодавець буде обмежувати розповсюдження інформації, яка знаходиться в розпорядженні працівника.
Усі ці зміни, кажуть спеціалісти, законодавці планують внести до трудового кодексу протягом 2014 року.