Чи буде навчання офлайн у Харкові (відео)

09.08.2023 16:12   -

Чи є можливість запровадити в Харкові офлан-навчання, яке воно комбіноване навчання, хто нестиме відповідальність за дітей, які навчатимуться наживо і чи є у Харкові можливість організувати навчальний процес у безпечних укриттях. Щоб роз’яснити детально всі ці моменти Харківський міський голова і продовжує серію зустрічей з батьками школярів та освітянами міста. Цього разу спілкувався з батьківською спільнотою Новобаварського району. Наголошує, кожна позиція і думка батьків дуже важлива для того, щоб перед новим навчальним роком ухвалити виважене рішення, головним пріоритетом якого буде безпека діток.

МАРИНА МАТИ ШКОЛЯРА НОВОБАВАРСЬКОГО РАЙОНУ
Хотілось, щоб це була школа. Тому, що рік онлайн це на знання впливає. Не кожна дитина має змогу сісти там і самостійно навчатися. Бо, то світла, то чогось немає. Один рік онлайн, непросто ще один рік, ми розуміємо, що безпека, якщо це буде в школі, то я і прийшла послухати, як це буде відбуватися, щоб прийняти якесь рішення. Ми перейшли до 6-го класу. Дуже складно, тому що 4-й клас ми не завершили, бо був один вчитель. Тут перейшли інший вчитель. Всі різні. Дітей не знають . Важко. І дитині важко, і нам було важко. Завдання не легкі. А заняття, самі розумієте, то світла немає, то щось з інтернетом. Це непросто. Це навіть не так, як був там карантин. Зовсім по-іншому.

ЮРІЙ БАТЬКО ШКОЛЯРІВ НОВОБАВАРСЬКОГО РАЙОНУ
Взагалі нам в Харкові потрібен металевий купол, знаєте, як в Ізраїлі. Це отаке рішення. А так, батьки мають приймати рішення і відповідальність будуть нести вони, якщо вони підуть до школи – свою дитину відправлять і не дай Боже щось трапиться, то кого будуть звинувачувати. Тому я гадаю, це ризик батьків. Я однозначно поведу дитину до школи, бо в мене перший клас і він має навчитися писати і дисципліні. А дочка у мене 3-й клас, то може вона і онлайн осилить. А перший клас, я гадаю, повинен йти до школи. Ті що старше, можуть навчатись онлайн. Бо як показала практика минулих років діти можуть навчатися онлайн. А особливо, якщо батьки приймають участь у цьому.

ЛІЛІЯ МАТИ ШКОЛЯРА НОВОБАВАРСЬКОГО РАЙОНУ
Ще не ухвалила ніякого рішення. Хочеться дуже офлайн, но по ситуації. Поки так. Учительница проводила у нас опрос, я написала, – хочу офлайн. Но смотря по ситуации как будет. Конечно страшно, но что делать. Онлайн – это ужасно. На самом деле.

Мер міста пояснює, нікого ні до чого не змушуватиме. У місті з першого вересня буде організована комбінована форма навчання. Якщо і буде офлайн, то суто для бажаючих. Наразі лишень 30% батьків школярів Новобаварського району готові віддавати своїх дітей, щоб вони навчались наживо. Один важливий нюанс, найбезпечнішою захисною спорудою в Харкові поки залишається метрополітен.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми робимо таким чином, щоб у деяких станціях метрополітену, там де є можливість, там де є відповідні дозволи ДСНС, ми робимо витяжки кондиціонування, яке теж по всім нормативам зараз робиться. Ми ставимо шумоізоляцію, бо там шумно. Ми ставимо робимо класи. Справжні класи. Ремонтуємо туалетні кімнати. Тому у нас є можливість і ми готуємо декілька станцій метрополітену з тим, щоб з 1 вересня ми почали навчальний рік комбіновано, але десь хтось офлайн. Особливо це стосується наших першокласників. Бо будемо казати відверто, що ті діти, які зараз навчаються в 5, 6, 7, 8 та інших класах, – це одна справа. Але зовсім інша річ, коли першокласники, котрі не мають змоги онлайн навчитися писати і крім цього тут є і вчителі, хай вони скажуть теж, щодо соціалізації цих дітей. Це головне. Бо ми бачимо, що ті діточки, які пройшли ковід, ви всі пам’ятаєте, коли неможливо було навчатися, а потім війна ми бачимо як це вплинуло на їх соціалізацію. І я дуже стурбований тим, що через декілька років ми будемо з вами мати ціле покоління, яке буде потребувати певне перезавантаження, психологічної підтримки. Це такі речі про які ми зараз повинні усі разом думати. Добре!?

На зустрічі кожен зміг задати свої актуальні, а подекуди, гострі питання. Головне, на що акцентував увагу міський голова, віддавати дитину до школи чи ні – рішення за батьками. А містл зі свого боку бере на себе відповідальність, організувати майданчики для навчань, щоб для дітей було безпечно. Серед актуальних питань також: чим підвести дітей до захисних споруд та як організувати обіди для тих діток, які навчатимуться офлайн.

АННА МАТИ ШКОЛЯРА НОВОБАВАРСЬКОГО РАЙОНУ
Зустріч я вважаю, що пройшла дуже продуктивна ми отримали всі відповіді на всі наші запитання. Сказали, що буде запропоноване навчання у метрополітені, що буде організований підвіз дітей, а також навіть якась буде можливість дітей, що також я вважаю  за доцільне, якщо дитина буде проводити цілий навчальний день. Для мене це нормальна ситуація. Бо я не маю часу сидіти над дитиною і організовувати його навчання. Тому що 8-ми річна дитина вона все ж таки не самоорганізована . І онлайн-формат він заважкий для молодшої школи.

АНАСТАСІЯ МАТИ ШКОЛЯРКИ НОВОБАВАРСЬКОГО РАЙОНУ
Много вопросов, которые меня волновали, мне дали разъяснения. Но все ровно мы будем онлайн учится. Потому, что очень страшно.Первый класс мы закончили, я довольна, что дома. Я сижу и понимаю, о чем идет речь, а если она не понимает, я дома до объясняю. Я пытаюсь ей помочь. Как правильно ручку взять. Как что. Как написать, как правильно букву произнести, слог. Как бы я довольна онлайн-обучением пока на данный момент. Как будет второй класс неизвестно.

ОСТАННІ НОВИНИ