Чи чекати повторення буревію у Харкові – коментар синоптика

14.07.2025 20:50   -

Під вечір 12-го та вночі 13-го липня Харків накрила сильна злива. Шквальний вітер змітав все на своєму шляху. Пошкоджені будинки, повалені дерева та відомо про поранених людей. Комунальні служби всім складом долучилися до ліквідації наслідків негоди. Про природу цього явища наша знімальна група поспілкувалася з синоптикинею Харківського регіонального центру з гідрометеорології.

МАРИНА ЛИСИЦЬКА СИНОПТИКИНЯ ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ЦЕНТРУ З ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЇ
Опади, котрі по Харкову та місцями по області досягли критерія значних, місцями град спостерігався, у Берестині діаметр граду був 8 міліметрів вночі 13-го. Пориви вітру, зафіксовані метеостанціями Харківської області, сягали 15-17 м/с., а саме метеостанція Харків, котра розташована у центрі міста, зафіксувала пориви вітру максимальні 22 м/с. Складні погодні умови над Харківською областю були обумовлені формуванням мезоциклону над районами Дніпропетровської області та з переміщенням потім його на Харківську область. І саме над Харківською областю він досяг стану максимального розвитку.

Буревій спричинив активний атмосферний фронт. Над містом було спекотно й волого після дощів, а з півдня підійшло холодніше повітря. На їхньому зіткненні утворилися грозові хмари, шквали й сильний вітер. Так і виникла негода.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

МАРИНА ЛИСИЦЬКА СИНОПТИКИНЯ ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ЦЕНТРУ З ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЇ
Явища такої інтенсивності, вони доволі рідко трапляються. Бачачи наслідки негоди, можна сказати, що явище було дуже потужним і трохи перевищило критерії.

Такі бурі для Харкова – не новина. У 1995 злива спричинила аварію на Диканівських очисних спорудах. Тоді ціле місто залишилося без водопостачання – на місяць Харків буквально зневоднився. І хоча нинішня негода завдала великої шкоди місту, цього разу комунальні служби відпрацювали оперативніше. Деякі харків’яни навіть не відчули, що у Харкові стався природний катаклізм. Хоча для Харківщини такі явища достатньо звична річ. Сильні негоди проходять містом раз у п’ятнадцять – двадцять років.

МАРИНА ЛИСИЦЬКА СИНОПТИКИНЯ ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ЦЕНТРУ З ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЇ
1 липня 1974 року смерч проходив через центр Харківської області. Швидкість вітру була зафіксована понад 20 м/с. і також були пошкодження, десь смуга пошкоджень була 2,5-3 кілометри. І тоді саме з куполом Благовіщенського собору знесло хрест у ріку, який важив там десь 5 тонн. 4 липня 2011 року у Харкові спостерігався максимальний порив вітру – 36 м/с. Можна сказати, що 11 липня 2010 року в Ізюмі – це південь Харківської області – спостерігалася дуже сильна злива. Кількість опадів за 6 годин склала 128 міліметрів.

В Харківському регіональному центрі з гідрометеорології повідомили, що найближчими днями подібних погодних явищ не очікується. Але, не дивлячись на це, фахівці закликають уважно стежити за попередженнями гідрометцентру, ДСНС та міської влади.

ОСТАННІ НОВИНИ