Чи зупиняться харківські супермаркети в умовах блекауту (відео)

10.11.2022 21:19   -

Повномасштабне вторгнення росії в Україну перевернуло все з ніг на голову. Навчитись жити, існувати та функціонувати в новій реальності довелось як людям так і підприємствам. Від критичних до сфери послуг. Деяким виробництвам довелось згорнути свою роботу через війну, інші ж у форматі «холодного душу» вимушено навчилися протистояти викликам часу. Встояли сильні і сміливі. Хоча, кажуть у дирекції з питань маркетингу мережі супермаркетів Харкова, випробування війною в перші місяці було дуже складним.

СЕРГІЙ ВОДОЛАЖСЬКИЙ ДИРЕКТОР З ПИТАНЬ МАРКЕТИНГУ МЕРЕЖІ СУПЕРМАРКЕТІВ «КЛАС»
Сложнее всего был с персоналом. Потому, что очень много людей нашего персонала уехало. У нас были просто кадровые ямы, но, тем не менее, мы благодарны всем тем сотрудникам, которые остались с нами в Харькове и смогли выдержать вот этот первый удар. Второе, – были перебои с поставкой продуктов, с поставщиками. Потому, что многие фирмы закрылись и перестали поставлять. Были разбиты у них склады, либо не работала бухгалтерия. В общем, очень много было нюансов, которые мешали работать поставщикам, соответственно, мы не могли вовремя обеспечить. Но, тем не менее, мы находили варианты, лазейки, договоры разные проводили с поставщиками чтобы мы вовремя поставить нужные продукты нашим харьковчанам.

А далі черговий виклик – відшліфувати алгоритм дій на випадок ситуацій, що можуть як грім серед ясного неба виникнути в умовах роботи у прифронтовому місті. Харкові, в якому щодня лунають повітряні тривоги та вибухи. Всьому треба було вчитися. В цьому питанні команді допомогли силовики та волонтери. Власне тому, зараз кожен співробітник супермаркету вже як молитву знає, як діяти у випадку повітряних тривог та інших надзвичайних ситуацій. Та події осені 2022-го додали нового іспиту. Треба було, кажуть фахівці, навчитися працювати в умовах блекауту. Коли ворог, обстрілюючи критичну інфраструктуру, залишає Харків без електроенергії, зв’язку, Інтернету та води.

СЕРГІЙ ВОДОЛАЖСЬКИЙ ДИРЕКТОР З ПИТАНЬ МАРКЕТИНГУ МЕРЕЖІ СУПЕРМАРКЕТІВ «КЛАС»
По началу было тяжеловато. Потому, что у нас не на всех филиалах, а нас 14, к сожалению, осталось 13, не на всех были дизельные генераторы и нам приходилось чуть ли не перевозить их оперативно с места на место если в одном есть электричество а в другом нет. И мы все это перемещали. Сейчас наш собственник изыскал возможность и закупил дизельные генераторы на всю сеть филиалов. То есть мы сейчас готовы встречать любые проблемы с электроэнергией. Да, будут сложности непосредственно с интернетом и с оплатами банковскими картами. Потому, что это привязка к интернету. Но мы тоже подготовились к этому. И на случай, если вдруг будет длительно отсутствовать оплата банковскими картами, мы выводим дополнительных сотрудников на кассы с наличным расчетом. Чтобы максимально быстро обслужить максимально большое количество клиентов.

Якраз завдяки вже вивченим урокам, нестандартним та оперативним рішенням для перезапуску роботи кожного із супермаркетів, кажуть представники мережі, потрібно до 15 хвилин. Це для того, щоб перепідключити магазини до генераторів. Більше того, без мережевої електроенергії на альтернативних джерелах енергії супермаркети можуть працювати стільки скільки це буде необхідно, підкреслили в дирекції мережі. Тож незважаючи на потуги ворога, навіть під час блекауту у місті-герої – харків’яни зможуть купити їжу та речі першої необхідності.