Чим Харків живе сьогодні та що на нього чекає. Влада, бізнес та громадськість обговорили нагальне

17.10.2024 17:49   -

Сьогодні Харків має кілька облич. У цьому місті по сусідству із людними затишними кав’ярнями стоять напіврозтрощені будинки, деякі мешканці тут більш-менш спокійно гуляють парками, а деякі вже давно зібрали валізи й виїхали, рятуючись від жахів війни. Тож який він насправді, цей прифронтовий мегаполіс, які проблеми його турбують і чи можливо з ними впоратись. Про це і не тільки мова йшла під час дискусії між представниками місцевої влади, бізнесу та громадськості. Ця зустріч стала завершальною у циклі заходів, спрямованих на те, щоб дізнатися, чим живуть і до чого готуються великі міста України. У першу чергу, спікери відзначили, що сьогодні перед Харковом постало чимало серйозних викликів.

СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИЦЯ ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Перш за все, це відновлення, відновлення житлового фонду, відновлення наших підприємств критичної інфраструктури, відновлення всього того, що порушено і що потребує нашої уваги і нашої роботи. Це робота з людьми, це робота з людьми сьогодні, бо місто – це люди, перш за все. Ви бачили, який інтерес викликали обговорення проблеми з ветеранами, яка робота величезна нас очікує, будуть повертатися наші захисники та захисниці, і ми повинні їх зустріти, ми повинні їх зрозуміти, і ми повинні для них створити ті умови, в яких вони якомога швидше увійдуть в мирне життя. І ми цим зараз займаємося. Я вже неодноразово доповідала це питання нашому меру Ігорю Олександровичу Терехову. Він з повним розумінням до нього ставиться. Він розуміє, що треба робити. Він дає для цього відповідні доручення, які ми обов’язково будемо виконувати, уже сьогодні виконуємо. І я думаю, що місто з цими проблемами обов’язково впорається.

Також до списку викликів, які наразі стоять перед прифронтовом містом, спікери додали і проблеми в розвитку бізнесу та необхідність його особливого оподаткування, значний відтік молодих працездатних мешканців, труднощі, які виникають в освітньому процесі та необхідність дотримання особливих вимог до укриттів. Однак, учасники обговорення зауважили, що попри все Харків намагається комплексно вирішувати нагальні питання і почасти навіть стає прикладом для інших мегаполісів.

ЄВГЕН ІВАНОВ ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ХОВА
Дійсно, такий процес, як він організований тут, в Харкові та Харківській області, він не організований більше ніде. Цьому підтвердження є. На цьому тижні, фактично, на рівні Кабінету Міністрів була нарада профільна, де наш досвід, досвід Харківської області – це навіть не моя оцінка чи міськради, чи навіть харківʼян – це оцінка суспільства інших областей, оцінка уряду нашої країни. Так от, наш досвід досвід організації процесу евакуації, розселення та роботи з людьми, його переймають фактично Сумська область, Донецька область та найбільш гарячі такі регіони, де наразі іде теж евакуація та активні бойові дії. Тому наш процес, як і будь-який процес, не є ідеальним, але зроблено дійсно багато, і ми вдосконалюємося.

У ході дискусії учасники підкреслили, що статус “Незламного” Харків отримав у першу чергу завдяки людям, які тут живуть. Тому організатори заходу акцентують на важливості конструктивного діалогу між харків’янами з різних соціальних структур. Адже саме він може допомогти місту в подальшому розвитку.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЕКСІЙ ТАРАСОВ ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР RADIO NV
Один із наших спікерів озвучив важливу тезу. Що, дивіться, Харків намагалися захопити у 2014, у 2022, у 2024 році. Памʼятаємо цю операцію, яку російські окупанти почали на Харківщині. Але цього не сталося і цього не станеться. І мені здається, що запорука того, що цього не станеться ніколи, цього не буде, тут не буде ніяких росіян із їхніми «аквафрешами» саме за рахунок такої єдності людей, які тут живуть. Так, ми говоримо про поєднання бізнесу, громади і, звичайно, влади. Того, як вони спілкуються одне з одним.

Зараз прифронтовий мегаполіс знаходиться в пошуку нового обличчя, яке вже, за словами спікерів, напевно, не буде таким як раніше. Воно буде іншим, але все одно харківським. У ході обговорення учасники визнали, що, враховуючи всі наявні заходи, ініціативи що плануються до реалізації та позицію самих жителів, Харків – це те місто, яке має шанс на світле мабутнє.

СЕРГІЙ ЖАДАН ПИСЬМЕННИК, ПОЕТ, ГРОМАДСЬКИЙ ДІЯЧ
Географію не змінити, але б коли і як не завершилася ця війна, Харків і далі буде за 40 км від кордону з РФ і, відповідно, це потрібно враховувати. Зараз ця фронтирність діє проти нас, але вцілому можливо і було б дуже добре, якби в майбутньому ми знову перевернули фронтирність на свою користь, якби Харків став не лише хабом для військових, яким він сьогодні безперечно є і це, мені здається, дуже важливо. А щоб він перетворився на хаб креативних рішень і інноваційних якихось технологій, які будуть і в економіці, і в соціальному житті, і в культурному житті, і в освітньому житті. Тоді, я думаю, Харків загалом може стати принципом цілком нового міського будування. Тобто, це буде щось нове в плані урбаністики. І мені здається, що це буде величезний виклик, але з ним можна впоратися. Запорукою того, що з ним можна впоратися може бути позиція самих харківʼян. Скажу зараз таку, можливо трохи пафосну річ, але для мене вся ця історія з Харковом за останні 2,5 роки – це історія про велику любов. Щойно зʼявлялась можливість, харківʼяни поверталися сюди, лишаючи десь дітей, батьків, бо вони дуже привʼязані до цього міста. Харків до себе привʼязує і харківʼяни якраз у цьому сенсі й демонструють оцей локальний патріотизм, який, насправді, є великим приміром патріотизму загалом до нашої країни. Тому мені здається оця ось любов і стане запорукою того, що тут можуть відбуватися дуже цікаві речі.

ОСТАННІ НОВИНИ