Цьогоріч з держбюджету область отримає понад 11 мільйонів гривень на часткове відшкодування витрат на придбання ліків від гіпертонії
Людмила Миколаївна знову поспішає до аптеки за ліками. На вулиці понад 30 градусів з позначкою плюс. І така спека, каже жінка, їй не накористь, одразу підвищується тиск, адже вона страждає на гіпертонічну хворобу.
Людмила Перегон
-Перемена погоды обычно, жара естественно, перемена давления всё это сказывается. Болит голова, повышается давление, ну пью таблетки постоянно.
На Харківщині за офіційною статистикою більше семисот тисяч людей потерпають від гіпертонії. І, як зазначають в Департаменті охорони здоров'я, більшість з них займаються самолікуванням – замість того, щоб прийти на прийом до фахівця, винайти причини захворювання і визначити курс лікування або медичний препарат, що дійсно допоможе. Адже і купити ліки від гіпертонії можна за пільговими цінами тільки за рецептом.
Ігор Шурма заступник голови Харківської облдержадміністрації
-Для цього державою запропоновано провести в Україн пілотний проект, який би забезпечив реалізацію по референтних цінах, це така система низької ціни визначена по методиці, а держава буде компенсувати аптечним закладам цю різницю.
Майже 300 аптечних закладів реалізують перепарати від гіпертонії з передбачуваними знижками. Провізори констатують, проект, що діє в області вже другий рік, користується чималим попитом.
Ольга Швирьова завідувач аптеки № 48
-Существенная скидка, это правда не 50%, но скидка весьма существенная. Мы каждому стараемся подсказать, что лучше подойти к врачу и многие идут, возвращаются к врачам. Много, я даже не думала, что столько людей у нас имеют необходимость в таких препаратах.
З держбюджету на компенсацію за пільгові ліки цьогоріч область отримає понад 11 мільйонів гривень, чотири з яких вже надійшли і розподілені по районах відносно кількості хворих на гіпертонію. На сьогодні гроші освоєні на 66%. І хоча по результативності це 2-ге місце по Україні, чиновники переконані, що кошти не повинні залишитися не використаними.
Ігор Шурма заступник голови Харківської облдержадміністрації
-Якщо низький відсоток використання коштів, він може свідчити про 2 речі, або погано, неефективно працюють лікарі, погано організована робота тих медичних установ відповідними управліннями, або ми маємо справу з липовими данними реєстру пацієнтів і рецепти просто нема кому виписувати.
Для більш ефеективного використання грошей пропонують схему їх перерозподілу. Щоб ті райони, в яких робота з забезпечення гіпертоніків ліками за пільговими цінами йде краще, відповідно і отримували більше фінансування. Підсумки роботи обіцяють підбити у вересні і підняти це питання на сесії облради.
Анжела Сушко