Дарувати надію попри все. Харківський академічний театр музкомедії святкує 95-річний ювілей
Зараз вони наче ковток свіжого повітря для людей. Своєю професійною акторською грою, вокалом та хореографією вони зачаровують і дають надію на те, що життя не зупинити. Харківський академічний театр музичної комедії та його солісти святкують свій 95 річний ювілей.
А починался історія першого державного театру музичної комедії в Україні ще у 1929 року у Харкові. На початку листопада відбулася прем’єра вистави Жака Оффенбаха «Орфей у пеклі», яка стала тріумфом артистів оперети в переповненій залі театру-цирку «Муссурі». Учні реформатора українського театру Леся Курбаса, а також письменник Остап Вишня і композитор Олексій Рябов стали засновниками української оперети. Вони сформували на базі театру справжню творчу лабораторію зі створення нового репертуару. Безліч п’єс було написано спеціально для цього театру, серед них такі перлини національного мистецтва, як «Сорочинський ярмарок» та «Майська ніч». І зараз солісти театру продовжують добрі традиції. За весь час існування на сцені театру музичної комедії поставлено понад 350 вистав.
ОЛЕКСІЙ ГАВІНСЬКИЙ СОЛІСТ ХАТМК, ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ
Ця професія і є моє життя, тому що я в цій професії я з 1989 року. Дійсно, мені подобається дарувати радість, щастя людям своєю працею, своїм вокалом і грою. Це моє життя і так воно і є. Оплески – це головне для нас, тому що ми розуміємо, що щось своє і особисте ми подарували людям, коли ми чуємо оплески і коли люди встають після вистави, після концерту, це гріє серце як ніщо! Може і раніше ми йшли с задоволенням на роботу але зараз ми чекаємо-чекаємо час, коли ми зустрінемось у театрі. Тому що зараз війна і емоції зашкалюють депресивні і коли ти приходиш до театру ти забуваєш про жахіття. І коли бачиш рідних тобі людей – і серцю легше, на душі тепло. Тож я вітаю свій колектив, театральну родину з 95-річчям і вірю, що вже 100-річчя ми будемо відмічати в новому театрі, ну є така мрія і в мирному театрі будемо відмічати 100-річчя нашого театру.
ТЕТЯНА ЦИГАНСЬКА СОЛІСТКА ХАТМК, ЗАСЛУЖЕНА АРТИСТКА УКРАЇНИ
В професії я вже більше 30 років, в професію я прийшла не випадково, тому що в мене сім’я акторська. Мама також заслужена артистка України, батько в мене режисер, чоловік в мене також актор і маємо надію, що дитина наша піде за нами. Це вже як сам він буде обирати. Акторська професія це в жодному разі не засіб для заробляння коштів, це твоє існування, це твоє життя і це постійне бажання дарувати радість людям. Взагалі я вважаю, що актори – це дуже щасливі люди, тому що вони мають своє призначення у життя. Іноді живе людина і назнає навіщо вона народилася, куди вона йде, що її очікує, а актор завжди знає. Тому що він вийде на сцену, він подарує яскраві емоції і ми тим і щасливі і глядач нас за те і любить, що ми можемо подарувати оце… таке щастя життя! Своїм колегам я бажаю кожного вечора виходити на театральну сцену, я бажаю, щоб ми всі були живі та здорові, щоб ми могли працювати і надалі, дожити до 100-річчя, 105-річчя і річчя, річчя, річчя. Щоб у нас було ще багато яскравих ювілеїв.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
АРТЕМ КОЧЕРГІН СОЛІСТ ХАТМК
Я хочу привітати увесь колектив Харківського академічного театру музичної комедії з цим прекрасним 95-річним ювілеєм. Я хочу побажати виключно всього найкращого, щоб ось це натхнення, яке у нас є – воно далі «горіло» незважаючи на те, що зараз доволі складний час я хочу щоб ми вірили, щоб ми надихалися, щоб ми допомагали розвивати наш театр і не забували звичайно про його історію. І також я дякую всім глядачам, тому що ви підтримуєте попре це все, ви приходите до нас, ви дивитесь наші вистави, наші концерти. Саме завдяки вам ми можемо створювати мистецтво і підтримувати історію нашого театру. Тому я дякую вам, дякую вам глядачі і дякую своєму колективу-своїй сім’ї за те, що прийняли мене сюди і я є частинкою цього великого всесвіту.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Знаєте, згадував, коли були часи перших місяців війни і коли було дуже важко людям, які тоді перебували в метрополітені. А тоді кожного дня у нас в метрополітені було 160 000 мешканців Харкова і згадував, що підіймати їм настрій взялися ви. Ви всі робите свою справу і це дуже і дуже важливо, бо ви даєте людям надію. Ви даєте людям гарні емоції і завдяки вам сьогодні і наші військові боронять нашу землю, захищаючи всіх нас. І в наших дітей зовсім інший настрій, бо я пам’ятаю ті вистави, і новорічні вистави і це дуже і дуже важливо. І поранені наші бійці, і взагалі всі наші мешканці, які мають сьогодні можливість прийти і побачити на власні очі ваші чудові вистави. Я дуже вдячний вам всім, бо знаєте, коли ми проводимо такі заходи – День міста і святкування професійних свят, ви завжди даєте людям і даруєте ваші чудові пісні, ваші чудові вистави. Я дуже і дуже вдячний вам за це! І, дійсно, я хочу привітати вас с ювілеєм, побажати перш за все, щоб нарешті настав довгоочікуваний справедливий мир, щоб були вистави, щоб були аншлаги і що б був гарний настрій у наших містян і у вас. Дякую вам, з ювілеєм!
ОСТАННІ НОВИНИ
- Співпраця та взаєморозуміння – мер Харкова та Посол Швейцарії підписали меморандум
- «У цієї фігури складна доля»: На площі Свободи встановили святкового Санту
- Дарувати надію попри все. Харківський академічний театр музкомедії святкує 95-річний ювілей
- Після авіаудару торговельний центр на Олексіївці знову відкрив двері для відвідувачів
- 48 громад Харківської області розпочали опалювалний сезон