Децентрализация на Харьковщине. Что тормозит процесс объединения местных громад?
Чотири об'єднані місцеві громади. Цьогоріч їх створили на Харківщині в рамках реформи децентралізації влади. Цей процес досить важливий, кажуть фахівці. Він допоможе відродити вже вмираючі села.
Наталія Олексенко консультант з бюджетних питань Харківського відділення Асоціації міст України
Саме об'єднання дасть змогу отримати кращі послуги, доступніші послуги на цих віддалених територіях з цією фінансовою підтримкою, ми тим самим оживимо ті села, де на сьогодні і по 8, і по 10 чоловік залишилося.
Сама децентралізація передбачає фінансову підтримку. Які саме об'єкти потрібно реконструювати або відбудовувати нагально – громади оформлюють у проектах. Їх направляють на узгодження в Кабмін.
Віктор Мірошник керівник Харківського відділення Асоціації міст України
Цього року на такі проекти в держбюджету було передбачено біля 1 млрд грн.
Однак на об'єднані громади покладаються і нові, додаткові витрати. При цьому, навіть ті, які мала б, за законом, компенсувати держава. Так, кажуть фахівці, цьогоріч місцеві бюджети змушені були шукати кошти на перевезення пільговиків та на зарплати працівників училищ та технікумів.
Микола Наркізов консультант з юридичних питань Харківського відділення Асоціації міст України
В течении всего этого года этот вопрос не был урегулирован. И местным органам приходилось этот вопрос решать за счёт своих средств. К большому сожалению, на 2017 год ничего положительного в этом плане не предвещается, этот вопрос остаётся открытым.
Цей факт, кажуть фахівці, значно гальмує процес об’єднання громад. Адже їм не під силу перекрити дефіцит місцевих бюджетів.