Децентралізація в Україні завершується

07.05.2020 13:15   -
Автор:
Найближчою до людей владою є органи місцевого самоврядування. Саме вони повинні мати широкі повноваження і достатньо коштів, щоб бути спроможними вирішувати усі місцеві питання і нести за це відповідальність. Для цього, стверджують в уряді, в Україні і відбувається децентралізація – передача повноважень та фінансів від державної влади  – органам місцевого самоврядування. Триває реформа з 2014 року. А повну її реалізацію  планувалось здійснити до 2021 року, зазначають у Міністерстві розвитку громад і територій.
 
Олексій Чернишов голова Міністерства розвитку громад та територій України
 
Ми всі є свідками того, що ми пришвидшили реалізацію програми децентралізації, і наразі, незважаючи на ситуацію з карантином, на кожному засіданні затверджуємо необхідну кількість перспективних планів відповідних областей. І я вважаю, що цей пріоритет є пріоритетом номер один в діяльності міністерства в цьому році – визначення базового адміністративного та субрегіонального  рівнів, а також визначення основних засад територіально-адміністративного устрою України. Ця програма реформа реалізується вже досить довго. І я вважаю, що нашою метою є завершення її, реалізації в цьому році.
 
На сьогодні затверджено перспективні плани 12 областей, в тому числі Харківської області, де передбачено створення 56 об’єднаних територіальних громад. Голова міністерства акцентував увагу також на тому, що заплановані на 26 жовтня 2020 року вибори місцевого самоврядування повинні відбутись вчасно на новій територіальній основі районів та громад.
 
Міністерство розвитку громад та територій України
 
"До жовтня 2020 року уряд планує завершити процес формування ОТГ за принципами спроможності та забезпечити повсюдність місцевого самоврядування. Фактично на всій території України  може бути утворено 1300-1400 ОТГ."
 
Новий адміністративно-територіальний устрій і надалі матиме три рівні, які відповідають європейській номенклатурі поділу територіальних одиниць. Перший рівень  — громада, другий – район, третій — регіон. Існуючі на сьогодні  490 райони необхідно укрупнити, таким чином значно зменшивши їхню кількість, говорять у міністерстві розвитку територіальних громад.
 
Міністерство розвитку громад та територій України
 
«Якщо керуватися європейськими стандартами, наші райони повинні мати від 100 тисяч населення. Також маємо вирішувати, за що на рівні районів і областей відповідатиме місцеве самоврядування, а що координуватимуть ЦОВВ. Ці зміни дозволять забезпечити комфортне середовище для життя людей, доступ до високоякісних послуг та узгодити інтереси держави й територіальних громад».
 
Остаточне формування громад надасть підґрунтя для подальшої успішної  реалізації реформ інших галузей, в першу чергу таких, як медицина і освіта, зазначають урядовці.
 
Олексій Чернишов голова Міністерства розвитку громад та територій України
 
Що стосується питання, чи встигнемо ми завершити, ми маємо встигнути і завершити цю реформу в цьому році. І питання не в проведенні виборів, питання в тому, що вже прийшов час.