Деякі категорії українців можуть залишитись без субсидій: що зробити щоб не втратити виплати

27.05.2024 19:22   -

Деякі категорії українців можуть залишитись без субсидій. Аби цього уникнути, кажуть урядовці, необхідно знову подати заяву на виплати. Особливо за умови якщо у складі домогосподарства були зміни. Для того, щоб не втратити субсидію громадянам потрібно подати декларацію про доходи та витрати до Пенсійного фонду або ЦНАПу.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Пенсійний фонд щороку в травні перевстановлює права на субсидію на наступний період. Для більшості громадян цей процес відбувається автоматично на підставі даних, отриманих з офіційних реєстрів фахівцями ПФУ. Однак для деяких категорій громадян автоматичне перепризначення субсидії не передбачено

Урядовці визначили категорії громадян, яким потрібно обновити дані та продовжувати отримувати виплати від держави. 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

До 1 липня 2024 року необхідно знову подати заяву на субсидію, навіть якщо вже отримували допомогу раніше:

– у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи; житло орендується;

– у домогосподарстві проживають не всі особи, які в ньому зареєстровані; необхідна субсидія на придбання скрапленого газу, твердого або рідкого пічного палива;

– на опалювальний сезон було призначено субсидію в розмірі 0,00 грн. Водночас одержувачам субсидії, розмір якої не змінився в травні, нікуди звертатися не потрібно.

Також слід звернутися до Пенсійного фонду України, якщо відбулися зміни у складі домогосподарства. Також у разі здійснення дорогих покупок необхідно подати нову декларацію до ПФУ.

У ПФУ нагадують, що окрім особистого звернення до фонду, ЦНАПу, уповноважених виконавчих органів українці можуть надіслати документи поштою, а також подати онлайн через портал чи мобільний додаток ПФУ або “Дія”.

ОСТАННІ НОВИНИ