Декоммунизация в Харькове. Город ждет заключение по памятникам архитектуры
В рамках виконання закону про декомунізацію у Харкові зняли близько тридцяти меморіальних дошок, сотні вулиць отримали нові назви. Проте наразі процес призупинився, саме на символах, які прикрашають пам'ятники архітектури. Причина в тому, що вони захищені іншим законом про охорону культурної спадщини.
Олексій Хорошковатий відповідальний секретар міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища
Нужно отметить, что большинство этих памятников не относятся к коммунальной собственности, они находятся под охраной государства в соответствии с законом про охрану спадщины, в который не внесено никаких изменений законом о декоммунизации, то есть они полностью, скажем так, входят в противоречие. Но поскольку закон о культурной спадщине является базовым вообще в сфере охраны культурного наследия при этом все эти объекты являются памятниками, которые находятся под охраной.
Таких об'єктів, де перетинаються два закони у місті кілька десятків. Радянська епоха представлена на скульптурах, барильєфах, пано та внутрішньому обліку цих споруд.
Олексій Хорошковатий відповідальний секретар міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища
Собственно говоря, это здание и дома советов, это и горисполком, Южный вокзал, мединститут, ряд зданий по Сумской, два дома со шпилем. Все они имеют статус памятника архитектуры.
Що робити з цими об'єктами, за роз'ясненням до Інституту національної пам'яті звернулись обласні чиновники. Там і вирішиться доля пам'ятників архітектури з радянською символікою. До того часу з ними ніхто не має права нічого робити.