Дело Кернеса. Фактически возбужденного уголовного дела еще не было, а Геращенко уже давал показания

16.01.2018 14:26   -
Автор:
Третій рік в Київському райсуді Полтави слухають справу проти мера Харкова Геннадія Кернеса та двох його охоронців. На стадії вивчення матеріалів, доказової бази, зібраної на стадії досудового розслідування почали спливати ряд важливих деталей. Що вже зараз можуть  дати уявлення того, що ж і як насправді,  відбувалось з кримінальною справою, яку інкримінують Геннадію Кернесу. Адвокати мера, прохають суд звернути увагу на те, що першим у справі Кернеса, ще до внесення відомостей до ЄРДР був допитаний Антон Геращенко – радник міністра внутрішніх справ.
 
Юлія Плетньова адвокат  Геннадія Кернеса
 
Фактически возбужденного уголовного дела еще не было, а допрос свидетеля уже имел место быть в этом деле. 
 
Лише після того, як Геращенко був допитаний, свої покази надали самі потерпілі:  Ряполов та Кутянін. А це, кажуть захисники мера, є порушенням КПК. 
 
Лідія Ізовітова адвокат Геннадія Кернеса
 
Основний акцент зроблений на тому, що такі порушення процесуального кодексу відбулися за корупційного сприяння відбулися за сприяння вищих посадових осіб держави, вищої особи, яка займала посаду  т.в.о міністра внутрішніх справ  Арсена Авакова, який надав резолюцію щодо внесення до ЄРДР цієї заяви до журналу, а також вказав в цій резолюції на те, саме який слідчий орган має розслідувати цю справу. При чому вказав на підслідність цієї справи, тому сторона захисту вважає, що тим самим було порушено право підсудних обвинувачених всі на презумпцію невинуватості саме цим корупційним сприянням. І в тому числі права на захист.    
 
Також адвокати Геннадія Кернеса просять суд визнати як недопустимий доказ, серветку, зі слідами крові. Саме нею, зі слів Ряполова, він витирав свого зламаного носа. І що найголовніше, серветка до рук слідчих потрапила лише через три місяці, після подій зими 2014. Крім неї, ні фото ні відеодоказів, потерпілий не надав.  Адвокати Геннадія Кернеса, зауважують, серветку не можна вважати речовим доказом, оскільки сама процедура збору її як доказу проходила з численними порушеннями. 
 
Лідія Ізовітова адвокат Геннадія Кернеса 
 
Паперова серветка органом досудового слідства не була процесуально оформлена в якості речового доказу, її характеристики, її властивості, не були описані, сфотографовані  та зафіксовані у протоколі огляду та дотатках до нього, то стороною обвинувачення були створені  умови з можливістю подання на експертизу будь-якої  серветки, просто будь-якої, навіть вчора отриманої. З можливістю її заміни та " створенням" доказів, шляхом спеціального нанесення на серветку слідів крові відібраних у Ряполова, до експертного дослідження. 
 
Згідно висновків експерта, відомо лише, що кров на серветці належить людині,- чоловічої статі. Адвокати Кернеса, взагалі припускають, що вона, може й не належати Ряполову.  Загалом, наголошують адвокати Геннадія Кернеса, під час вивчення матеріалів справи, вони фіксують величезну кількість порушень, як з речовими доказами так і з проведенням слідчих експериментів. Також в матеріалах справи, що ось вже третій рік розглядаються в Полтаві, спливають і заяви Ряполова і Кутяніна. Написані ще до того, як їх буцімто били та катували.  Правда вони стосуються іншого  кримінального провадження. 
 
Юлія Плетньова адвокат Геннадія Кернеса 
 
Содержится иное уголовное производство в котором описаны действия Кутянина, Ряполова 25 января 2014 года. Однако в данных заявлениях, нет речи о том, что их кто-то похищал, о том, что их кто-то пытал, о том, что к этим действиям причастен Кернес, а так же Смицкий и Блинник. А наоборот, речь шла о том, что именно Кутянина и Ряполова понуждали к совершению уголовно наказуемого деяния, именно хулиганских действий  в отношении лиц, которые проживали в национале. Мне кажется, что данное уголовное дело, которое сейчас рассматривается, как раз было возбуждено исключительно с той целью, чтобы либо то производство перекрутить в свою пользу, либо какие-то другие причины у министерства внутренних дел.     
 
Поки ж в суді, де зараз триває розгляд матеріалів, оголосили перерву до 29 січня.