Державна програма єВідновлення – нюанси, про які слід пам’ятати під час оформлення заявок

10.10.2024 17:35   -

Харків зазнав масштабних руйнацій за час війни. У місті в наслідок збройної російської агресії пошкоджено більше чотирьох тисяч трьохсот багатоповерхівок та понад трьох тисяч чотирьохсот приватних будинків, зазначає Костянтин Коротич, заступник директора Департаменту ЖКГ ХМР. Тож роботи з відновлення дуже багато.

КОСТЯНТИН КОРОТИЧ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ ХМР
І ресурсів міста Харкова не хватає. Тому ми залучаємо різні ресурси. Це міжнародна допомога. Це допомога волонтерських організацій. І звісно ж, це державна допомога. І найпотужніший інструмент з державної допомоги – це державна програма єВідновлення. По-перше, кожна людина, яка скористалась цією програмою, вона отримала допомогу. Ця програма працює. Згідно з цією програмою понад один мільярд гривень було нараховано для харків’ян на допомогу.

Костянтин Коротич говорить, за час війни харків’янами було подано близько 19000 заявок на отримання компенсації за пошкоджене через обстріли житло. З цих заяв 8 тисяч 693 було схвалено і людям були нараховані гроші. Ще сімсот заявок очікують виплати. Щодо компенсації за знищене житло, то наразі харків’янами подано близько двох тисяч семиста таких заявок.

КОСТЯНТИН КОРОТИЧ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ ХМР
З яких було сформовано 188 житлових сертифікатів на 364 мільйона грн. Біля половини з цих сертифікатів вже отримали фінансування і люди купили нове житло за кошти цих сертифікатів. В Харкові було куплено житла за сертифікати більше, ніж ми видали. Тобто дуже велика кількість людей з області покупають, використовують сертифікати саме в місті Харкові.

Варто також розуміти, говорить Костянтин Коротич, що єВідновлення – державна програма, і місто не може вплинути на її механізми.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Заявка подається через додаток Дія або шляхом звернення до Центру надання адміністративних послуг. Але спеціалісти профільних міських служб, працівники цнапів проконсультують та допоможуть оформити заявки. Особливу увагу слід звертати на статус вашого житла – чітко визначити пошкоджене воно чи зруйноване, пояснює Костянтин Коротич. Ця помилка може стати причиною відмови у виплаті компенсації .
А ще слід пам’ятати, що заявка складається з двох етапів – інформаційне повідомлення і сама заявка на компенсацію.

КОСТЯНТИН КОРОТИЧ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ ХМР
Дуже часто люди оформлюють лише інформаційне повідомлення, першу частину і не оформлюють саму заявку на програму єВідновлення. Але люди вважають, що вони в Дію щось зробили і чекають на рішення, а його немає.

Тож при умові дотримання алгоритму оформлення заявки та чіткого визначення ступеня і категорії руйнації житла, компенсація буде надана.

ОСТАННІ НОВИНИ