Державні послуги для ВПО у Харкові — як працює новий ЦНАП для переселенців
У Харкові на Гімназійній набережній розпочав роботу перший в Україні міський центр надання послуг, створений спеціально для внутрішньо переміщених осіб. У перший день тут уже багато відвідувачів.
КРИСТИНА ВПО З ДОНЕЧЧИНИ
Я приїхала з Донецької області, з маленького містечка, тут народилась моя дитина, там уже залишилось усе майно. І моє життя зараз проходить у Харкові, і я дуже приємно здивована тим, що відкрилось таке місце, де швидко можна звернутися, вирішити свої питання, і одразу без черг дуже приємне обслуговування, ввічливе, і я дуже задоволена, тепер буду інформувати своїх знайомих і близьких, що можна тут отримати якісні послуги щодо питань ВПО.
Прийшла до центру надання послуг внутрішньо переміщеним особам і Аня, переселенка з Охтирки Сумської області. У Харкові дівчина мешкає вже два роки. Говорить, для неї найважливішим є те, що центр знаходиться поряд із метро, яке може слугувати укриттям під час повітряних тривог.
АННА ВПО З СУМЩИНИ
Дуже зручно. І тим, що також люди, які внутрішньо переміщені, вони приїздять і губляться, вони не знають, куди йти, а тут людина може просто вийти з метро, запитати: «А де такий центр?», їм просто на пальцях показали та вони дійшли. Я вважаю, це дуже зручно територіально — і зручно тим, що можна поставити будь-яке питання і тобі нададуть допомогу. Якщо навіть не компетентні, вони можуть направити до людей, які в цьому компетентні.
Консультується зі спеціалістом і Діана. До Харкова з Покотилівки Харківської області її родина була вимушена переїхати у квітні 2022 року через бойові дії. Дівчина каже, з власного досвіду знає, як важко адаптуватись у мегаполісі, тож говорить, що рада, що тепер є такий центр.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ДІАНА ВПО З ХАРКІВЩИНИ
Бо коли людина приїздить із незнайомої місцевості, вона хоче зорієнтуватися, але це дуже важко, бо певні структури знаходяться в одному кінці міста, інші — в іншому, а тут ми зможемо отримати відповіді на всі наші запитання, стосовно і як оформлення статусу ВПО, оформлення картки харків’янина, вирішення питання стосовно нашого пошкодженого житла — у когось воно пошкоджене, у когось знищене, на жаль. Дуже дякуємо за те, що прихистили, що дали певну домівку, ми дуже раді. Наразі проживаю в гуртожитку, в цьому районі. Дуже добре, що нами опікуються як гуманітарні організації, так і міська влада. Харків дуже закохує в себе. Тому хочеться залишатися тут, хочеться жити тут. Працюю тут. Тому моє життя, напевно, більше поки що залишається у Харкові.
Це буде не просто ще один підрозділ, що працює в форматі ЦНАП, пояснює Вікторія Китайгородська, директор департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку. Це — місце, де кожного вислухають, підкажуть, покажуть, направлять і допоможуть.
ВІКТОРІЯ КИТАЙГОРОДСЬКА ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ ТА СПОЖИВЧОГО РИНКУ ХМР
За ініціативи Харківського міського голови розпочав свою роботу міський центр надання послуг внутрішньо переміщеним особам. Ми хочемо, щоб ті люди, які приїхали до Харкова, які вибрали Харків для подальшого проживання, розуміли, що вони не залишились тут на самоті, що поруч із ними ми, Харківська міська рада, і ми готові надати допомогу з вирішення будь-якого питання. Тут працює команда кваліфікованих спеціально підготовлених адміністраторів. Сюди можна звернутися для вирішення будь-якого питання. Адміністратори не лише надають послуги, а й надалі супроводжують до повного вирішення питання по суті. Також у центрі здійснюють прийом фахівці пенсійного фонду України, державної податкової служби. Працюють представники банку, банку ПУМБ, а також працівники харківського обласного центру зайнятості.
Щодо конкретних питань, то в цьому центрі переселенці зможуть оформити та перерахувати пенсію, зареєструватися у Реєстрі застрахованих осіб, вияснити все щодо електронного пенсійного посвідчення, використання електронних сервісів ПФУ та отримати ідентифікаційний код.
Також можна розв’язати такі питання, як:
- реєстрація та ведення ФОП;
- подання звітності;
- проконсультуватись із питань працевлаштування;
- отримати інформацію про програми перекваліфікації та грантові ініціативи для ВПО;
- та багато інших послуг.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Футбольна академія, поїздки за кордон, зустрічі з захисниками – проєкти для дітей та молоді у Харкові
- Державні послуги для ВПО у Харкові — як працює новий ЦНАП для переселенців
- Понад 600 харків’ян залишаються без електропостачання через негоду
- Заміна найстарішої тепломагістралі міста триває на Героїв Харкова
- П’яний харків’янин вчиняв розпусні дії щодо малолітніх дівчат