Державну виконавчу службу необхідно повернути до системи органів судової влади
Три мільйони приписів суду без виконання. Ця проблема, – стверджують фахівці, для України глобальна. З кожним днем кількість скарг від громадян на роботу виконавців зростає. У дві тисячі дваднадцятому році майже тисячу з них притягнуто до відповідальності – за невиконання службових обов"язків. Цьогоріч тільки за перший квартал таких випадків більше трьохсот. Однак справа так і не зрушує з місця,- твердять експерти.
Ярослав Романюк голова Верховного суду України
-Особливо неприпустимо є випадки невиконання судових рішень органами державної влади, на чому наголосив Президент України у своєму виступі на десятому позачерговому з'їзді суддів. Глава держави зокрема підкреслив, що обов'язок усіх держпосадовців стосовно безумовного виконання судових рішень.
Проблему невиконання судових рішень розглянули під час парламентських слухань. Ініціював їх комітет з правової політики. Його голова Валерій Писаренко впевнений, що проблему можна вирішити. Якщо повернути виконавчу службу до системи судової влади. Підтримують нардепа у цьому питанні і фахівці Національної Академії правових наук, які звернулися до нього з пропозицією виришити проблему на законодавчому рівні.
Валерій Писаренко народний депутат України
-Виконання судових рішень має бути віднесене до компетенції судової гілки влади. Ми маємо не гаяти час, і якомога швидше взятися за вдосконалення системи виконання судових рішень. Адже українські громадяни наврятше зможуть говорити, що влада в їхній країні ефективна та сильна, якщо рішення судів будуть виконуватись несвоєчасно, не в повному обсязі та непрозоро.
Євгенія Кутнова, Євген Клочко