Діти під землею і бажання допомогти: Харків відвідала представниця брюссельської мерії (відео)
Харків із триденним візитом відвідала представниця мерії міста Брюсселя. Марія-Франц Ботте говорить, Брюссель допомагає Україні з травня 2022 року. Підтримує медиків Харківського і Дніпровського регіонів. Різні гуманітарні проекти реалізуються в багатьох містах України. А от до Харкова пані Марія-Франц особисто завітала вперше. Говорить, приємно вражена містом, зокрема тим, що попри війну, обстріли, життя тут вирує. За час перебування в Харкові вона відвідала пошкоджені житлові будинки на Північній Салтівці, зруйновану будівлю легендарної 134-ї школи та 17-ї.
МАРІЯ-ФРАНЦ БОТТЕ ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ЕКОНОМІКИ ТА МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА МЕРІЇ МІСТА БРЮССЕЛЬ
Я дійсно перший раз тут. Бачу досвід метрошколи, підземних шкіл і великі руйнації міста. Я дуже вражена наскільки Харків постійно знищується, але чим більше я вражена, мене більше відгукується, як працює команда мерії, і сам мер, як вони можуть організувати це. Це відбувається з самого початку війни і зараз. Ми трошечки допомогли: перед тим, як приїхати в Харків, ми надіслали маленьку першу допомогу підземним школам.
Наслідки російської агресії лякають, ділиться Марія-Франц. Каже, коли стоїш перед розбитими і вигорілим будівлями, її, як і кожну свідому людину, охоплює відчуття жаху. Важко усвідомити, говорить вона, всі масштаби трагедії, не бачачи оце все на власні очі.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Тим зрозумілішим стає рішення харківської влади організувати тимчасове навчання учнів в безпечних укриттях. Такими приміщеннями стали декілька станцій метрополітену і побудована спеціально підземна школа в Індустріальному районі. Завітавши до метрошколи, пані Марія-Франц говорить, побачила, що в середині це звичайні класи. І діти залюбки навчаються тут. Христина розповіла наскільки сильно їй подобається метрошкола.
ХРИСТИНА
Дуже сильно. Мені так подобається, що я з радістю завжди сюди приходжу.
А Дем’ян зазначив, що з нетерпінням чекає початку навчального року.
ДЕМ’ЯН
Я не дотерплюсь, як вернулся у школу. Зустрінусь зі своїми друзями. І буду навчатися з ними.
Атмосфера метрошколи настільки захопила Пані Марію-Франц, що вона, не вагаючись, долучилась до занять разом з малечою.
Звісно ж, що сам факт того, що діти вимушені навчатись під землею через війну гнітить, каже Марія-Франц Ботте. І одночасно викликає почуття поваги і розуміння до очільника міста. Адже зміг реалізувати таку гарну ідею для того, щоб харківські діти не втрачали навички соціалізації, і могли відвідувати уроки офлайн, зауважує вона. Тож, каже, буде сприяти залученню Брюсселя до підтримки Харкову.
МАРІЯ-ФРАНЦ БОТТЕ ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ЕКОНОМІКИ ТА МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА МЕРІЇ МІСТА БРЮССЕЛЬ
Ми дуже хотіли б, щоб місто Брюсель допомогло знайти допомогу для шкіл Харкова, які під землею, і щоб діти швидше повернулися до школи.
ОСТАННІ НОВИНИ
- На вулиці Олімпійській буде тимчасово обмежено рух транспорту
- У Харкові тролейбус №11 тимчасово змінить маршрут
- У Харкові відсвяткували прийдешній День фармацевта (фоторепортаж)
- На Північній Салтівці будівельники «реанімують» будинок після «прильоту»
- Приліт в житлову зону Харкова. Пошкоджено школу, дитячий садочок, багатоповерхівки поруч