Для 210 опорних лікарень закуплять медичне обладнання на сумму 5,3 млрд грн
Опорні лікарні по всій країні, а це ні багато, ні мало 210 медустанов, поповняться новою сучасною технікою загальним коштом в понад 5 мільярдів гривень, обіцяють урядовці. Запевяють, це дозволить покращити якість медицини, а значить і рівень надання меддопомоги в районах сільським жителям. Серед обладнання, яке планується закупити - ангіографічні системи для кардіології, ендоскопи та комп'ютерні томографи.
Максим Степанов міністр охорони здоров’я України
Для того, щоби пройти комп'ютерну томографю за показниками, які надає лікар, не потрібно їхати за 100-200 км в обласнулікарні, де є це обладнання, а можливо зробити поруч. Або, якщо у людини гострий інфаркт міокарда і треба надати допомогу протягом 2 годин, то тако не потрібно везти за 100 по тих ще не відремонтованих дорогах, а зробити це швидко, надати кваліфіковану допомогу в районній лікарні. Я думаю дуже коро ми побачимо цю реальну медицину, яку будуємо.
В зоні підвищеної уваги урядовців також залишаються і інфекційні лікарені, бо саме така несподівана і стрімка епідемія коронавірусу продемонструвала наскільки необхідно бути готовими до спалахів будь-яких інфекцій.
Віктор Ляшко головний санітарний лікар України
Я думаю, якщо навіть вона будет та друга хвиля, ми з вами її зустрінемо зовсім з іншим підходами і з зовсім іншим матеріальним забезпеченням. І ми будемо робити все, щоби фінансування на інфекційні лікарні було зовсім за іншим принципом і ніколи не було за залишковим принципом.
Оснащення лікарень інфекційного профілю, зазначає Віктор Ляшко, за останній час значно покращилося. А от стосовно лікування інфікованих коронавірусом, то в Україні впроваджено спеціальний "пакет COVID-19", яким зокрема передбачено державне фінансування, а це означає, що хворі не повинні сплачувати за це власні кошти. А між тим фахівці вже підрахували, що вартість лікування одного пацієнта складає від 9 до 27 тисяч гривень в залежності від складності захворювання на коронавірусну хворобу.