"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

До 180-річчя художника Іллі Рєпіна відкрилася виставка робіт сучасних митців пензля (відео)

YouTube video player

Видатний художник-реаліст, майстер історичної та жанрової картини, тонкий лірик і автор епічних полотен, він залишив колосальну творчу спадщину. До 180-річчя від дня народження Іллі Рєпіна у Будинку художника відбулася виставка робіт сучасних митців образотворчого мистецтва. На відкритті були присутні представники влади, мистецтва та запрошені харківʼяни.

ОЛЕКСАНДР НОВАК ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ
Шановне товариство, я, перш за все, хочу передати слова привітання від мера міста Ігоря Терехова, подякувати вам за ту роботу, яку ви робите на творчому фронті, на мистецькому фронті задля нашої спільної перемоги. Сьогодні для нас, дійсно, знаковий день, ми вшановуємо памʼять видатної людини, нашого земляка, яка прославляє і нашу Харківщину і місто, без перебільшення, на весь світ. І сьогоднішня виставка -це демонстрація досягнень як відомих майстрів, як сказав Віктор Іванович, які вже відсвяткували 90-річчя, головне, і наших молодих художників і це свідчить, що харківська школа, вона має перспективу і буде розвиватись.

Як кажуть самі учасники заходу, культура та мистецтво під час війни є оплотом світла, надії і одночасно зброєю. Тому сьогоднішня виставка є надзвичайним діапазоном мистецьких напрямів, жанрів та стилів. На виставці представлені роботи таких художників, як Віктора Сидоренка, Володимира Бондаренка, Павла Матова та інших.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ВІКТОР КОВТУН ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ
Зараз на цій виставці 100 авторів, 100 авторів і 170 робіт представлені. Рєпіна, як українського художника, представляли ми і представляємо. І при цьому, незважаючи на війну, ми робимо великі художні акції. І я думаю, що найближчим часом вийде каталог цієї виставки, як і вийшов каталог «Графіки в Харкові», мистецтво живе, мистецтво перемагає, це наш мистецький фронт, який ми гідно продовжуємо у нашому Будинку художника.

АРІНА РЕЗЧЕНКО МЕШКАНКА ЧУГУЄВА
Так, я все життя малюю, все життя проводжу в творчості. Це для мене дуже важлива подія, дуже важлива подія для нашого міста Чугуєва, бо це художник, який зробив великий внесок для нашого міста та нинішніх художників мотивує та дає можливість розвиватися і ми дуже вдячні, що у нас є така людина, яка сприяє для нашої творчості і для нашого міста.

ВІКЕНТІЙ ПУХАРЄВ МИСТЕЦТВОЗНАВЕЦЬ
Це для мене подія, яка щороку є важливою тому, що день народження Рєпіна, я думаю, для кожного повʼязано з візуальним мистецтвом харківʼян. Я думаю, що вони важливі, в першу чергу, для мистецької спільноти, побачити один одного, побачити свої роботи не в майстерні, а в виставковій залі, це, ну, може пересічному громадянину важко збагнути, що це таке і чому це важливо, але це дуже важливо і це, мені здається в якійсь мірі такі виставки і утримують в Харкові таку велику мистецьку спільноту.

АНАСТАСІЯ ЛЕЩЕНКО ХУДОЖНИЦЯ, СТУДЕНТКА АКАДЕМІЇ МИСТЕЦТВ
В мене є така думка про те, що мистецтво воно врятує весь світ. Тому я взагалі, коли приходжу такого роду заходи мені це дуже гріє мою душу бо я дивлюся на всі ці роботи, це дуже сильні та дуже, я не знаю, як сказати, дуже сильні художники, тому взагалі проводити такі заходи, та виставляти свої роботи в такий час це дуже складно, тому я розумію, що це дуже важливо саме для харківʼян, щоб вони приходили, дивилися на те, що мистецтво воно є і воно процвітає.

Незважаючи на війну, мистецтво продовжує жити, народжуються неповторні твори з різноманітними сюжетами, які охоплюють філософські проблеми життя, виявляючи споконвічне прагнення до гармонії, миру та спокою.

ОСТАННІ НОВИНИ