Добіг кінця семінар «Війна і права людини: школярі з Харкова та Нюрнберга – слідами спільного минулого»
Майже тиждень дослідницька група у складі українських та німецьких школярів борознили простори воєнного минулого. У рамках семінару «Війна і права людини», діти поглибились не просто в історію Великої Вітчизняної війни, а і дослідили розвиток правового статусу особистості від часів окупації Харкова до сучасності.
Анте Ремпе віце-президент Спілки побратимства Харків-Нюрнберг
-Нам было очень важно, чтобы наши школьники узнали именно эту тесную связь между правами человека и тем, что ними полностью пренебрегали во время войны.
У ході семінару – учні активно спілкувались з фахівцями з історії і самими учасниками воєнних дій. У підсумку – презентували власні проекти. Ось ці хлопці з Нюрнбергу, на основі інтерв’ю з харківськими ветеранами, націлились створити радіо програму.
Тобіас Мольнар школяр (Нюрнберг)
-Попереду у нас ще багато роботи – ми маємо багато записів різних оригінальних голосів, у об’ємі 5 годин. І для нас дуже важливо, аби люди почули історії з уст самих героїв.
Крім наукових лекцій, на німецьких гостей чекали екскурсії містом. Тут вони розглядали і архітектурне багатство Першої Столиці, і місця культури та відпочинку, і найголовніше – воєнні пам’ятки. Розповідають, Харків залишить по собі тільки найкращі спогади.
Регіна Лоренс викладач гімназії ім. Зигмунда Шуккерта (Нюрнберг)
-Мене дійсно дуже вразило те, як ви відноситесь до пам’ятників, до меморіальних місць. Тут дійсно шанують своїх героїв – людей, які захистили свою Батьківщину. І особливо, мені сподобався пам’ятник «Родина Мать» що на Меморіалі Слави.
Денис Деременко школяр (Нюрнберг)
-Мы побывали у многих достопримечательностей. Видели Мемориал. Были в парке Горького. Театр нам показывали, ну много разных достопримечательностей видели. Лично для себя я открыл, что Украина очень красивая страна, что люди здесь очень приветливые, очень добрые, и к нам очень хорошо относились.
Цьогорічний семінар добіг свого кінця. Німецькі гості відправились додому. Та на цьому у Спілці побратимства Харків-Нюрнберг крапок не ставлять. Вже наступного року планують провести другий етап проекту. Тоді харківські школярі відправляться до Німеччини, аби ознайомитись з роллю Нюрнбергу в часи Третього Рейху.
Наталя Сіромаха