Долар по 22 гривні. Експерти певні, що така ситуація на валютному ринку в Україні можлива

13.07.2020 13:49   -
Автор:
На валютному ринку – потрясіння, і все через відставку голови Нацбанку Якова Смолія. Економічних причин для девальвації гривні і зростання курсу на сьогодні немає – певні фахівці. При цьому, деякі вважають, якби Нацбанк не викуповув на ринку надлишки долару, то його би продавали мало не по 22 гривні. 
 
Олександр Охріменко Президент Українського аналітичного центру
 
Девальвації зараз не може бути взагалі, у нас надлишок валюти. Якщо Нацбанк не буде регулярно викуповувати валюту – а зараз він її викуповує і тим самим стримує ревальвацію, – то курс може ще більше опуститися, до рівня 22-23 грн за долар і нижче. У людей зараз мало грошей, тому вони більше продають валюту, ніж купують. Через карантин дуже мало валюти купують і імпортери. Тому що на сьогоднішній день велика кількість імпортерів або не працюють, або продають старе, а нове не завозять. Знову ж таки, тому що у населення немає грошей і купують зараз мало.
 
Харківські експерти такої ж думки. Переконують – через карантин подешевшали імпортні товари, знизився імпорт послуг. Експорт теж впав, але у меншій мірі. Тому навіть виявилося позитивне сальдо зовнішньої торгівлі.
 
Роман Коваленко економіст
 
Економічних підстав для девальвації гривні об'єктивно немає. На ринку, дійсно, є невеликий надлишок валюти через уповільнення ділової активності у зв'язку з коронавірусом і, як наслідок, падіння попиту на імпортні товари. "Нафтогаз" також підходить до опалювального періоду із рекордними запасами газу, і цим самим не тисне на на валютні коливання.  Ймовірно, курс повернеться у попередні рамки – 26-27 гривень за долар, адже ці показники погоджені із МВФ, а укріплення гривні не вигідне з точки зору втілення бюджету та підтримик експорту, у першу чергу сільськогосподарського.