Долг по выплате зарплат на предприятиях Харьковской области – больше 90 миллионов гривен
Борги з виплати зарплатні на підприємствах Харківщині – збільшуються. Вже зараз робочі недоотримали понад дев'яносто мільйонів зароблених грошей. Найбільшими підприємствами-боржниками зараз є ХАЗ, завод Шевченка, ХЕМЗ, повідомили під час селекторної наради.
Олена Захуцька директор Департаменту праці та соціального захисту населення ХОДА
Значною проблемою для області є наявність боргів працівникам на підприємствах державної форми власності, розмір яких склав 36,2 млн і зріс до початку року більш ніж на третину. Враховуючи те, що за ступенем відповідальності держпідприємства знаходяться в сфері впливу державних органів влади, необхідна саме їх дієва підтримка для ліквідації боргів.
Але поки цієї дієвої підтримки заводчани не бачать. Власне, як і комунальники. Вони також недоотримують зарплату.
Олена Захуцька директор Департаменту праці та соціального захисту населення ХОДА
Борги на комунальних підприємствах з початку року зростають, відповідно до геометричної прогресії. Станом на 1 березня вони склали 4,2 млн і збільшилися у 6 разів, у порівнянні з 1 січням.
Цей борг, кажуть у мерії, виник через недопрацювань у держказначействі. На його рахунок місто постійно перераховує гроші. Однак звідти фінансування до комунальних підприємств Харкова так і не надходить.
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення
Все платёжки в казначействе, всё оформлено, деньги на счету у города есть. Как мы должны ещё обеспечить свою ответственность по работе комунальных предприятий. Не смотря на не выплату зарплаты, все сотрудники КП выходят на работу. И ничего не стоит. Все работают, потому что мы с ними работаем, мы им объясняем, просим. кланяемся. Мы просим вас, объясняем вам. И мы постоянно находимся в таком состоянии. Надо что-то делать! Если кто-то, кто писал список незащищённых статей, не до конца понимает, что он делает, и что в стране происходит, надо подсказать этому человеку.
Держказначейство має переглянути ставлення до виплати зарплати для комунальних підприємств, впевнена Світлана Горбунова-Рубан. Інакше борги будуть накопичуватися, а з ними і проблема з оплатою внесків до пенсійного фонду посилиться.
Віктор Ачкасов начальник ГУ Пенсійного фонду України в Харківській області
Борг підприємств, установ, організацій станом на 1 березня 2014 року по страховим внескам складає 2013,5 млн грн. Із загальної суми цих боргів: 119 млн, або 55,6% рахується за економічно-активними підприємствами та 94 млн, або 44,4% за підприємствами, які знаходяться в процедурі банкрутства або мають безнадійні борги.
Поки цей борг не впливає на виплату пенсій, каже Віктор Ачкасов. Але ситуацію треба вирішувати якомога швидше. Є проблеми із надходженням коштів з держказни і до медзакладів, повідомили під час селектору керівники профільного Департаменту облдержадміністрації. Борг зараз складає понад одинадцять мільйонів. Більшість цієї суми – це кредиторська заборгованість за отримання спецпослуг.
Олександр Галацан директор Департаменту охорони здоров'я ХОДА
Це оплата паливно-мастильних матеріалів, запчастин, миючих засобів, оплата послуг з прання білизни, дезінфекції, дератизації, перевірка медобладнання і так далі. Тобто йдеться про те, що постачальники цих послуг, маючи кредиторську заборгованість, розуміючи, що це незахищені статі. Ми з ними працюємо, і питання поки що вирішуємо. Але виникає певна напруженість.
Схожа ситуація і у сфері освіти, повідомляють фахівці.
Лідія Дулуб голова постійної комісії з питань науки, освіти, культури, історичної спадщини, духовності та національних меншин
Не оплачивается бензин. И сегодня уже стоит под угрозой подвоз учеников и учителей в школу и обратно. Также вопрос по питанию, также не проводится оплата по питанию по казначейтсву. Кроме этого, вся высшая школа на сегодня не в полном объёме получила з.п., также вопрос возникает по казначейтсву. У нас наступил срок выплаты стипендии, она также не выплачена.
Враховуючи усі факти, учасники селектору вирішили зібратися на позачергове засідання на початку наступного тижня. Там мають вирішити, як вплинути на державних керманичів, аби нарешті і заводчани, і комунальники, і медики, і освітяни отримали зарплати, а підприємтсва гроші за своїми кредитами.