Долги украинцев – частным судебным исполнителям. В Раде задумали легализовать коллекторскую деятельность

03.05.2016 20:19   -
Автор:
Борги українців віддати приватним структурам. У Верховній Раді задумали легалізувати послуги колекторських фірм, точніше коммерційних судових виконавців, які наразі працюють на навіпзаконних підставах. Під час першого обговорення законопроект, який визначає колекторів як самозайнятих осіб парламентарі не схвалили. Та як зазначив спікер Парламенту Андрій Парубій, ухвалення документу – питання часу. Причина – у величезних боргах українців. Дев'яносто п'ять відсотків громадян винні державі чи банкам.
 
Юрій Чумак правозахисник
 
Фактически на сегодняшний день в Украине, вы вдумайтесь в эту цифру, до семидесяти процентов судебных решений не выполняются. Это нарушает основоположные принципы. А если судебные решения принимаются, но не выполняются, то эти судебные решения, извините, не стоят даже бумаги, на которой они отпечатаны. 
 
Найбільше боргів у українців перед банками – в умовах кризи люди втратили можливість платити по кредитам. Особливо, по валютним – вони складають значну частку загальної заборгованості. Та останнім часом, розповідають правозахисники, з'явилась і нова тенденція – стали зростати борги за комунальні послуги.
 
Юрій Чумак правозахисник
 
Путь, когда граждане оказываются в ситуации должников, это непомерно высокие тарифы на коммунальные услуги. В условиях, когда цены на нефть, газ падают, в Украине они поднимаются. для потребителей. При всем при том, что существуют десятки посредников накручивают цены, а гражданам потом приходится платить по сумасшедшим ценам. Или не платя их они зачастую оказываются в ситуации должников и зачастую оказываются на улице. 
 
Загальна сума заборгованості українців – шістсот мільйардів гривень. Саме цю проблему і має вирішити легалізація колекторів. Сама ідея легалізації приватних судових виконавців, кажуть правозахисники, не така погана. Європейський приклад показує: приватні структури нерідко більш цивілізовані та дієві, аніж державні. Однак, сподіватись на те, що саме такими будуть колекторські фірми в Україні не варто. Адже навіть ідея їх легалізації, розповідають правозахисники, народжена не прагненням парламентарів вивести напівлегальні структури в правове поле, а їх власними бізнес-інтересами.
 
Юрій Чумак правозахисник
 
Значительная часть народных депутатов являются представителями либо выразителями бизнес-структур. И на сегодняшний момент, зачастую банковским структурам, выгоден вот этот вакуум в правовом поле.  И те действия, которые предпринимают коллекторы, зачастую выходят за рамки правового поля и уходят в уголовщину. иногда так быстрее сбить долг с должника. 
 
Ризик того, що замість судових виконавців по квартирах українців ходитимуть бандити, зізнаються юристи, доволі значний. Адже існуючий законопроект поки що ніяк не регулює рамки повноважень приватних структур. І така недалекоглядність законодавців, кажуть експерти, може обернутись безкарністю для злочинців з колекторських фірм. Сумніватись же в тому, що законопроект таки буде прийнято не доводиться, адже це – чергова вимога Міжнародного валютного фонду і від неї в тому числі залежить доля наступного кредиту Україні.