Долю будинку по вулиці Свободи у Харкові вирішено: що відомо (відео)

19.10.2023 18:56   -

Центр Харкова. Вулиця Свободи. Це якраз одна з тих вулиць міста, де росіяни нахабно пройшлися своїм терором, обстрілюючи практично кожен клаптик харківської вулиці. Одна з ракет в 2022 році розбомбила і цей 5-ти поверховий будинок під номером 11/13.

Тривалий час доля цього житлового дому по вулиці Свободи, 11/13 перебувала у підвішеному стані. Оскільки, згідно результатів комісії, що працювала після ракетного удару – будинок підлягав демонтажу. Щоправда, вже після інструментальної експертизи, фахівці дійшли до висновку, що будинок все ж можна відбудувати.

ЄВГЕН ПАСЕНОВ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ
Попередній техзвіт, який виконувався, був позначений тим, що будинок підлягає демонтажу. Тому, що конструктивні його пошкодження дуже великі. Але, після того, як виник суспільний резонанс, мером міста було дане доручення управлінню капітального будівництва провести інструментальні дослідження стосовно цього об’єкту. Після надання таких доручень були заключені договори з експертними групами, проведені дослідження. Інструментальні дослідження у своїх висновкам написали наступне: що будинок підлягає відновленню шляхом капітального ремонту, або реконструкції. Тому після надання цих висновків почалися роботи стосовно проектування, а саме передпроектні роботи. Тобто ми збираємо матеріали, які стосуються проектно-кошторисної документації, заключаємо договори і починаємо проектування.

Це питання кількох місяців. А відтак у Харкові стануть вже й до роботи з відбудови цього житлового дому. В планах міста на реконструкцію цей будинок по вулиці Свободи закладений на 2024 рік. Хоча все залежатиме від фінансування.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ЄВГЕН ПАСЕНОВ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ
Але тут є декілька напрямків фінансування. Перший – це міський бюджет. Який, ви самі розумієте, не в  такому стані знаходиться з об’ємом тих пошкоджень, яке отримало місто. Друга строка фінансування – Це фонд відновлення України. Ми будемо подаватися і туди, розраховуючи на державні субвенції, які можуть бути надані місту по відновленню цього будинку і не тільки цього будинку. Тому, що наразі в управлінні капбудівництва знаходиться 156 проектів на тій чи іншій стадії.  І всі вони не тільки розраховують на міський бюджет, а й на державні субвенції, куди ми подаємося щомісяця.

Якщо говорити про вартість відновлення цього житлового будинку, то за попередніми підрахунками, кажуть у Департаменті житлово-комунального господарства, його реконструкція коштуватиме від 13 мільйонів гривень.

ОСТАННІ НОВИНИ