Доллар в обменке подорожал еще на 20 копеек. Запасаться ли иностранной валютой или подождать? Советы экономистов
МВФ відмовив Україні у виділенні третього та четвертого траншу. Через те, що чинний уряд гальмує реформи, зазначають експерти. Так валютних запасів в країні – все менше, втримати курс стає дедалі важче. Лише за сьогодні долар у обмінниках здорожчав на двадцять копійок. За ним майже щодня підвищуються ціни на продукти харчування. Експерти констатують, вони будуть дорожчати і надалі. Окрім підвищення вартості валюти, на це впливають і інші фактори.
Наталія Внукова економіст
Рост цен – он неизбежен. В какой пропорции – этот вопрос касается конъюнктуры рынка. Потому что на аграрную продукцию всегда есть сезонные колебания. И они наиболее ярко проявляются в феврале-марте. Вопрос налоговой составляющей – он, по всей вероятности будет немного сдвинут во времени. Это уже будет видно по итогам первого квартала.
Аби якось звести кінці з кінцями, українці почали масово здавати накопичену валюту. І протягом всього дві тисячі п'ятнадцятого року громадяни більше продавали долар, аніж купували, констатують економісти. І підтверджують цифрами: минулоріч українці обміняли у банках понад два мільярди двісті тисяч доларів, тоді як купили втричі менше.
Наталія Внукова економіст
За последние 2-3 года очень резко возросла спекулятивная составляющая, которая давит на курс. И поэтому, к сожалению, она совершенно сложно подвергается прогнозам. Это зависит от того, насколько активно участники рынка захотят её использовать. И поэтому вот эта девальвационная составляющая – она давит на курс в определённой степени. и таким образом мы не можем спрогнозировать точно, какой она будет в 2016.
Натомість, скупати чи здавати валюту експерти радять людям лише за великої потреби. А краще, кажуть, дочекатися, чим завершиться перемовини між Україною та МВФ.