Должен ли врач прийти по вызову на дом и какие лекарства можно будет вернуть?

15.01.2019 13:53   -
Автор:
Більшість українців вважають, що необхідно створити чіткий перелік випадків, коли сімейний лікар відвідуватиме пацієнта вдома. Більш того обов'язковим залишити відвідування насамперед дітей та людей з обмеженими можливостями. Натомість на сьогодні це питання, зазначають у Міністерстві охорони здоров'я, має вирішуватися особисто між пацієнтом і лікарем, бо подібні ситуації ніяк не регламентовані. 
 
Міністерство охорони здоров'я України
 
Немає наказу МОЗ, який звільняє лікарів від відповідальності і забороняє їм їхати до вас додому. Наказ написаний так, якщо ви маєте свого лікаря, ви підписали з ним декларацію, ви можете звернутися безпосередньо до лікаря і поговорити з ним, домовитися – чи він приїде до вас, або ви до нього поїдете, або ви будете дзвонити в швидку. 
 
У разі тяжкого перебігу хвороби, фахівці рекомендують проконсультуватися з лікарем, а не чекати ускладнень. Тривожними симптомами повинні стати температура 39 градусів і більше, важке дихання, зазначають у Міністерстві охорони здоров'я. А от стосовно медикаментів, то відтепер, кажуть, їх можна буде повертати до торговельної мережі і просити повернути сплачені гроші або замінити препарат на аналогічний у разі його неналежної якості, щоправда за умов, якщо упаковка не пошкоджена і є чек. З початку року набув чинності відповідний закон, який зокрема вносить зміни до вимог споживача щодо лікарських засобів та виробів медичного призначення. Парламентарі виключили ці товари зі списку тих, що не підлягають обміну. Однак, щоб повернути препарат в аптеку, треба довести, що він неякісний.
 
Кабінет міністрів України
 
Міністерство охорони здоров’я звертає увагу, що факт неналежної якості підтверджується документами:
 
– висновок щодо якості лікарських засобів, виданий підпорядкованою лабораторією територіального органу Держлікслужби та/або уповноваженою лабораторією
 
– розпорядження Держлікслужби щодо заборони обігу лікарського засобу.
 
Щоби убезпечити себе і не придбати неякісні ліки, МОЗ рекомендує перевіряти сайт Держлікслужби, щоб переконатися, що придбані препарати не заборонені. МОЗ також нагадує, що на вимогу покупця аптеки мають надати документи, які підтверджують належну якість продукції, зокрема сертифікат якості виробника.  
 
Натомість аптекарі очікують на точний перелік препаратів, які можна буде приймати назад у непошкодженій упаковці, а також на роз'яснення від Кабміну про порядок повернення таких товарів.