Допомога медиків для ВПО – у Харкові проводять медогляди у гуртожитках

10.07.2025 23:45   -

Цей гуртожиток у Київському районі став прихистком для багатьох переселенців, що приїхали в Харків, втікаючи від війни та постійних обстрілів. Сьогодні сюди приїхали лікарі, аби провести медичне обстеження та допомогти тим, хто часто відкладає турботу про себе на потім.

В гуртожитку проживає більш як 150 переселенців. Приблизно 10 відсотків з них – це маломобільні люди, двоє пересуваються на колісних кріслах. Також тут живе багато дітей.

ВІКТОРІЯ ІВЧЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ПО РОБОТІ З ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ ХМР
Медичні візити ми розпочали з травня місяця. Сьогодні це у нас десятий візит до гуртожитку. Не дивлячись на щоденні обстріли, ми продовжуємо свою роботу, ми виконуємо доручення харківського міського голови Терехова Ігоря Олександровича стосовно медичних відвідувань гуртожитків, які є на території міста Харкова. Їх у нас є на сьогодні 52, проживає близько восьми тисяч внутрішньо переміщених осіб.

НЕЛЯ НОВІЦЬКА ЗАСТУПНИК ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА З ЕПІДЕМІОЛОГІЧНИХ ТА САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНИХ ПИТАНЬ ДУ «ХАРКІВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»
Сьогодні наша мобільна мультидисциплінарна команда надає такі послуги, в першу чергу, як обстеження лікарів – педіатрів і терапевтів з проведенням вимірювання тиску, з проведенням кардіологічних досліджень, з проведенням флюорографічного обстеження.

Під час медичного огляду внутрішньо переміщеним особам також можуть зробити щеплення проти дифтерії та правця. Як стверджують фахівці, ці щеплення необхідно робити всім раз на десять років незалежно від віку. Також можна зробити щеплення від ковіду.

У цій пересувній амбулаторії внутрішньо переміщені особи можуть здати кров на цукор та соціально-небезпечні хвороби, такі як гепатити B і C, туберкульоз, СНІД та сифіліс.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Як стверджують фахівці, під час таких медичних оглядів у ВПО найчастіше знаходять серцево-судинні захворювання. Бували випадки, коли доводилося викликати швидку допомогу, адже лікарі діагностували ішемічну хворобу серця або інфаркт міокарда.

ОЛЕНА ВОЛКОВА ДИРЕКТОРКА КНП «ЦЕНТР СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ №5» ХМР
Внутрішньо переміщені особи – це дуже велика ризикова група. Тому що вони дуже багато пережили стресу, і психоемоційне навантаження дуже велика на них була. Тому зараз вони, коли опиняються в умовах, скажімо, більш-менш тихо, то ці хвороби починають показувати себе. Як серцево-судинні захворювання, бронхо-легеневі захворювання, центральної нервової системи. Тобто показують себе в точках, так скажімо, прикладу.

СВІТЛАНА ПЕРЕСЕЛЕНКА З СМТ КІВШАРІВКА КУП’ЯНСЬКОГО РАЙОНУ
Дуже багато часу лікарі, так би мовити, нам приділяють. І це дуже добре. Тому що старі люди, вони майже всі не можуть до лікарні дійти, а молоді люди, вони бояться, що там буде черга якась. Вони просто не хочуть час свій втрачати на цю чергу і тому подібне.

Лікарі поговорили також і з найменшими мешканцями цього гуртожитку. З дітками працювали психологи та лікарі, які через мультики розповіли про здорове харчування і правильний спосіб життя. Адже такі заходи, в першу чергу, спрямовані на профілактику.

НЕЛЯ НОВІЦЬКА ЗАСТУПНИК ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА З ЕПІДЕМІОЛОГІЧНИХ ТА САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНИХ ПИТАНЬ ДУ «ХАРКІВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»
Спосіб життя, він на 50 відсотків формує наше здоров’я. І навчити людей, як їсти, що їсти, що нам робити для того і як опікуватись своїм здоров’ям, що робити для того, щоб у нас ці захворювання не розвивалися, або якщо вони в нас є, то не провокувати їх, загострення цих хвороб. Оскільки на сьогодні Україна дуже потерпає від, можна сказати, навіть епідемії неінфекційних хвороб. Тому саме діяльність нашої установи та наші заходи спрямовані на те, щоб подовжити не лише тривалість, а і якість життя нашого населення.

ОСТАННІ НОВИНИ