Дошкольное образование – доступно для всех. Больше 50-ти харьковских детских садов комбинированного типа обучают детей с разными недостатками здоровья
Харківський дитячій садок № 51. Тут навчають не лише звичайних дітей, а і тих, хто має певні вади зору – а це гіперметропія, короткозорість, косоокість та амбліопія. Але ця фізична особливість ні як не заважає цим малим повноцінно здобувати дошкільну освіту і готуватись до школи.
Ольга Гриценко вчитель-дефектолог дошкільного закладу № 51
У нас та же программа, которая во всех группах, но к этому подключается специфика. То есть зрительный режим, обязательно упражнения для глаз, в зависимости от нагрузки – это или упражнения для расслабления глаз, или упражнения для укрепления глазо-двигательной мышцы. Это проводится три раза в день.
Окрім звичайних розвиваючих занять, тут малеча проходить і лікувальні процедури на новітньому обладнанні. Але обов’язково за рекомендації лікаря. По завершенню дошкільного навчання, кажуть тутешні медичні працівники, зір дітей покращується.
Людмила Авер'янова медсестра-офтальмолог
Ну вот, если ребенок допустим приходит со зрением в детсад 0,4 – 0,5, то уходит он к почти единице. 0,9 -1, вот так.
А ось у дошкільному закладі № 366 навчається малеча з порушеннями опорно-рухового апарату. Цей дитсадок також комбінованого типу. Тут діти проходять цілий комплекс занять для покращення здоров’я – вони відвідують басейн, масажний кабінет а також лікувальну фізкультуру.
Та окрім корисних, тут малі знаходять і справи до душі.
Наталія Гомон вихователь-методист дошкільного закладу № 366
У нас ще і працюють різноманітні гуртки – гурток "лего", розвиток творчих здібностей, також сучасні танці спортивні, англійська мова, так що ці діти отримують різнобічний розвиток і коли вони вже йдуть до школи, то вони на 100% готові до цього.
Всього на сьогоднішній день дошкільною освітою охоплені 5 тисяч малят з різними вадам здоров'я, звітують у Департаменті освіти. І завдяки таким методикам та програмам, які сьогодні використовують у дошкільних установах комбінованого типу, згодом переважна більшість їх вихованців зможуть навчатись у школах на рівні зі своїми однолітками.