Драка, которой не было? Правоохранители Харькова встретились со иностранными студентами Инжека
Правоохоронці Харкова зустрілися з іноземними студентами економічного університету. Причина зустрічі – міжнаціональний конфлікт, який стався на початку тижня на ХТЗ. За даними правоохоронців, пізнього вечора вісімнадцятого листопада близько двохсот туркменів – мешканців одного з гуртожитків Інжеку ледве не влаштували бійку на вулиці. Місцеві ж мешканці стверджують, що це була не просто бійка, а цілий погром.
Олена Кравченко харків'янка
-Это были нерусские люди, они бежали, было очень страшно, они не соображали, что они делают и громили все вокруг и людей били, избивали, останавливали движение на улице, из машин выкидывали народ и просто избивали.
Місцеві мешканці кажуть, це була помста за те що, в ніч з суботи на неділю тут побили іноземного студента. Про побиття, говорять жителі, тут свідчать сліди крові на дорозі.
У соцмережа та в інтернет-ЗМІ інформація набула широкого розголосу.
chigivara (**орфографія і пунктуація оригіналу)
-Был там в районе 24.00, таки есть движение: машин 20 – 25 милиция и беркут, с калашами в брониках, касках висят возле общаг, еще видел 5 – 6 машин кружат по району. Несколько групп, человек по 30 носятся по району в спортивных костюмах, немного агресивно настроены, по виду узбеки.
А от туркменські студенти кажуть, ніякої бійки не було, просто розгорівся словесний конфлікт між ними та місцевими жителями.
Рустам Курбанов студент
-Наши студенты живут здесь уже много лет, много старшекурсников, кто-то на первый курс приехал, мы не допускаем беспредела в нашем районе, чтобы пошел кто-то разбирался саме еще и несправедливо поступал к жителям нашего района. Хочу сказать, с нашей стороны не было агрессивно никаких действий.
Правоохоронці стверджують – ніякої агресії не було ні з боку туркменів, ні з боку місцевих жителів. Конфлікт вдалося попередити, говорять міліціонери. Але в той же час наголошують, щоб такі ситуації більше не повторювалися, вони разом з представниками міської влади і прийшли на зустріч зі студентами, щоб висловити позицію в міжнаціональному питанні.
Андрій Салінков головний спеціаліст по роботі з іноземними громадянами та студентами відділу по роботі з об’єднаннями громадян Харківської міськради
-Мы уважаем каждого гражданина, мы несем ответственность за вас, мы готовы принять все меры по защите вас, вашей чести, здоровья – самое главное, мы хотим , чтоб Харьков в ваших душах и сердцах остался как второй ваш дом, мы хотим чтобы вы здесь чувствовали себя как дома.
Правоохоронці кажуть, хочуть пояснити молоді, як треба оминати непорозумінь та в разі виникнення будь-яких правових питань своєчасно звертатися до органів внутрішніх справ. Причина сутичок між іноземцями та місцевими, що останнім часом виникають у Харкові, кажуть правоохоронці, це намагання скопіювати ті міжнаціональні акції, що проходили в Росії на початку листопада. Мова йде про неофашистський марш у Москві.
Олександр Гапура заступник начальника ХМУ ГУМВС України в Харківській області, полковник міліції
-Так называемый "русский марш" и хотели провести такой же самый "русский марш" 9 ноября в городе Харькове. Но мы этот марш недопустили. Была заявка подана на проведение марша, в соцсетях это все называется как "антихач". Мы читаем эти рассылки по соцсетях. Руководство Харьковского городского управления совместно с Харьковским горсоветом было подано заявление о запрете этих мероприятий в суд. Суд принял решение и мы их запретили. Встречался с лидером этих всех русских маршей, была проведена беседа с ними, было им заявлено – у нас Харьков – интернациональный город.
Щоб і у подальшому уникнути подібних питань у місті посилюють заходи безпеки на вулицях: у місцях масового скупчення людей встановлені камери відеопостереження, створені додаткові кімнати охорони та збільшена кількість нарядів міліці.