Друга Диканівська аварія Харкову не страшна

05.07.2013 19:42   -
Автор:

Водне сердце Харкова. Диканівські очисні споруди. Щодня тут забезпечують безперебійну роботу. І тепер цю роботу виконуватимуть ще якісніше. На головній каналізаційній станції провели модернізацію – замінили п"ять  з дев"яти старих насосів на сучасні. Сьогодні систему запустили.

Переваг у нового оснащення чимало. Попередні насоси працювали майже сорок років і в дев"яносто п"ятому показали свою неспроможність протистояти стихії. Чого не скажеш про нові – з ними друга Диканівська аварія не можлива. Насоси шведського виробництва можуть функціонувати навіть в умовах затоплення.

Геннадій Кернес Харківський міський голова

-Cегодня я с уверенностью могу сказать, что модернизация оборудования на наших очисных сооружениях, здесь конкретно на насосной станции, отвечает самым современным европейским мировым стандартам. Мы уверенно модернизируем систему безопасности жизнеобеспечения города Харькова, и не только города Харькова, но и других регионов, таких как Луганский и Донецкий,потому что все,  что сюда заходит – выходит в Северский Донец, поэтому для нас очень важно чтобы мы соблюдали все экологические стандарты.

В межах проекту модернізація проходить і ще на двадцяти чотирьох насосних станціях по місту. З них обладнання замінено вже на дев"ятнадцяти.  Обладнання унікальне, виготовлялося спеціально для Харкова. І оновлена каналізаційна насосна станція – найпотужніша в Україні, і друга в Європі – подібна є лише в Санкт-Петербурзі. Ця техніка йде в ногу з часом і є енергозберігаючою. Загальна економія від усього проекту – майже дев"ять мільйонів гривень. Минулі насоси ж такого ефекту не давали.

Іван Корінько генеральний директор КП "Харківводоканал"

-Насосные агрегаты работали довольно мощно и не могли попасть в режим работы канализации, мы были вынуждены включать два насоса, но один в половину работал, три насоса – тоже один в полоборота, то есть была колоссальная перерасход электроэнергии, плюс насосы сами по себе ломались, ну когда они прижатые, поэтому мы приняли решение поставить дробный насос. То есть  дало возможность спокойно регулировать и уже знать, сколько нужно качать и колоссально экономим электроэнергию.

Монтували обладнання польські фахівці разом з українськими колегами. За планом працювати мали понад рік, але вклалися в дев"ять місяців.

Кшиштоф Городецький уповноважений представник підрядної компанії (Польща)

-Конечно такой сложный проект, его нельзя сделать без каких-то проблем, они выходят всегда, но важно, чтоб с этими проблемами разобраться.

Сергій Піліграм головний радник з науки та інвестицій КП "Харківводоканал"

-Эта реконструкция делалася в условиях действующей станции, всегда построить новый объект легче, чем работать в таких условиях, но мы раболтали так, что ни одной минуты насосная станция не останавливалась, хотя было очень трудно – мы демонтировали старые – монтировали новые – так это было, очень сложная работа.

Вартість проекту – понад п"ять мільйонів доларів США. Все обладнання придбали за рахунок кредиту Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Геннадій Кернес Харківський міський голова

-Окупаемость – 5 лет, это очень хороший баланс вложений, инвестиций и окупаемости, и конечно надежности, потому что насосы установлены не на 5 лет, насосы установлены на десятилетия. Это яркий пример государственного частного партнерства и для нас очень важно, чтобы такая последовательность соблюдалась и дальше, потому что Харьков сегодня очень большое внимание уделяет модернизации оборудования.

Наступним кроком, кажуть в Харківводоканалі – створити повний цикл і використовувати мул, який залишається після очистки стоків на користь підприємства. Це має прибрати таке явище як мулові поля, а це вже зиск і для екології.

Анастасія Полякова