Дуже багато чого треба зробити. Мер Харкова перевірив укриття (відео)
Тимчасові найпростіші укриття Шевченківського та Київського районів перевірив міський голова. Це якраз такі райони Харкова, що рашисти постійно обстрілювали з різного виду зброї. А місцевим мешканцям, аби вижити, доводилось рятуватись у підвалах.
Місцеві мешканці з жахом пригадують все те, через що їм довелось пройти і що пережити. Особливо в перші місяці повномасштабної війни.
СВІТЛАНА МЕШКАНКА КИЇВСЬКОГО РАЙОНУ
Жила. 2,5 місяці. Прибіжу на квартиру, подивлюся, що там і назад. З нами і собаки з нами були, і люди, і діти. Всі-всі, всі. Це не на самому заводі Комунар, а в підвалі рядом. Бомбосховище там хороше. Сейчас нікуди не хожу. З кінця мая минулого року я нікуди. А де тута. Я в ці підвали не ходила. Спускалась ото в ОДС, ну нічого так. Можна, но не дуже гарні.
ТАІСА
Сама ж говоришь, там ггг…., я же с 3 подъезда, сюда уже не добегу. Это, во-первых. А во-вторых, здесь один выход. И там одна капитальная стена. Мы когда сидели в прошлом году 2 месяца здесь. Это был кошмар, когда начинали стрелять, мы бежали под ту стену и стояли пока стреляют. Так, что…
ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
Я вижу подвижки, что мы победим. И что мы обязательно выживем. И должны жить лучше, чем жили до войны. И спасибо нашему мэру, абсолютно искренней говорю, что мы таких жидких трудностей, кроме бомбежки, все-таки не испытывали. Здесь, конечно, район очень опасный, было страшно. Но и с отоплением, и с электричеством, и с водой, он реагировал быстро. Это все наши жильцы могут подтвердить. Поэтому, самых жутких трудностей мы не испытали.
Взагалі, розповідає мер Харкова, роботи по приведенню до ладу стану укриттів, дуже багато. Всі наявні місця для схову, що розгорнуті в житлових будинках, потрібно приводити і далі в порядок. Так, аби люди мали елементарні умови для тимчасово перебування. На випадок повітряних тривог чи можливих ворожих обстрілів.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Багато роботи, що вже провели наші служби, і комунальні служби. Я вдячний їм за це. Але дуже багато чого потрібно зробити. І що стосується цих підвальних приміщень, що вважаються, як найпростіші укриття. Тому, коли є така можливість ми все це робимо, але є дома, в яких просто неможливо, чисто технічно, це зробити. Незважаючи на те, хто що б не хотів. Тому ми прийняли таке рішення, що поряд з будинками розташовані школи і в школах ми робимо найпростіші укриття. Там є всі умови для цього, щоб люди зайшли в значній кількості. Щоб вони там перебували деякий час. Крім цього ці школи знаходяться під охороною, будуть завжди відкриті. Для того, щоб люди змогли туди прийти і там пересидіти повітряну тривогу, коли це потрібно. Але є дуже багато укриттів, які є в сусідніх домівках. Туди теж можна буде зайти і витримати всі ці негаразди.
Та окрім тих завдань, що у форматі тут і зараз, у Харкові вже сьогодні розробляють стратегію життєдіяльності міста на найближчі роки. На все це, наголосив мер Харкова, потрібен час, подекуди терпіння, фінансування і щоденна праця. Адже навіть після перемоги Харків вимушений буде жити в новій реальності. Оскільки від центру міста до кордону з окупантом кілька десятків кілометрів.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Саме головне, це безпека і безпекова ситуація, щоб була у місті. Але тим не менш нам потрібно будувати стаціонарні бомбосховища, що будуть обладнані по всім нормативним ДБН. І це головне. Що стосується школ, ми теж повинні розуміти, що навчальний процес ми повинні відновити, хоч би в комбінованому режимі. Тому ми будемо робити таким чином, щоб діти комбіновано навчалися, чи то в метрополітені, як один з варіантів можливих. Чи то в укриттях, що будуть сертифікованими. Головне, це безпека. Тому будемо приділяти дуже багато уваги безпеці. Крім цього нам потрібно відновити все житло, яке зруйноване росіянами. І це теж певний виклик. І є можливості міського бюджету, які ми витрачаємо на це. Є можливості державного бюджету, але цього всього не вистачає. І ми повинні залучати кошти міжнародних наших партнерів. До речі я дуже багато цьому приділяю увагу і ми ведемо перемовини, щодо залучення цих коштів. І це дуже потрібно, бо своїми власними рахунками ми не можемо це зробити.
ОСТАННІ НОВИНИ