Два месяца за решёткой. Как развивалась ситуация смертельного ДТП с полицейскими на этой неделе
Найбільш обговорюваною темою цього тижня стало ДТП в центрі міста за участі поліцейських. На Сумській, 122 і досі знаходиться імпровізований меморіал, де харків'яни покладають квіти та запалюють лампадки. На перехресті Сумської та Гончара рано вранці неділі поліцейський "Пріус" влетів в автомобіль "Москвич". В аварії п'ятеро отримали травми різного ступеня тяжкості, загинула пара молодят.
Розгляд гучної справи контролює обласна прокуратура. Слідчі збирають свідчення очевидців події.
Віта Дубовик прес-секретар прокурора Харківської області
Попередня інформація, що автомобіль "Москвич" рухався на зелений сигнал світлофора вона поки залишається, у нас немає інфшої інформації. Основне питання у цьому кримінальному провадженні для нас – чи були застосовані патрульними спецсигнали.
Головна поліцейська Ольга Юськевич каже, екіпаж, що став учасником ДТП, поспішав на виклик на площу Конституції на допомогу своїм. Їхали швидко, але із застосуванням спецсигналів.
Ольга Юськевич голова патрульної поліції Харкова
За попередньою інформацією і показаннями очевидців дійсно були проблискові маячки синього та червоного кольору. І звуковий сигнал.
Та рідні загиблих іншої думки. На їх підтримку в понеділок на площі Свободи зібрались десятки машин. Представники автомобільної спільноти Харкова вирішили висловити свій протест діям поліції.
Артем учасник мітингу
У меня вообще шоковое состояние было. Такие события вообще нельзя упускать. И я вообще хочу, чтобы справедливость она была для всех и для этого человека, который сидел за рулём – водитель подицейской машины, чтобы он так же точно понёс наказание как и все остальные люди.
Євген учасник мітингу
Полицейские должны быть служителями правопорядка, мы должны чувствовать себя комфортно рядом с ними и под защитой. А получается такая ситуация, что они переступают законы, нарушают все правила и я считаю, что какой это пример может быть нам, когда они такое делают.
Олена Протасова мати загиблої дівчини
Наказание должны понести виновные. И не годиком условно, на поселении. Детей нет, я понимаю это, их ничего не поднимет уже. Ну я не хочу чтобы ещё чьи-то дети погибли, как и наши дети погибли, просто не хочу. Им только жить и жить.
Вже у среду у Червонозаводському районному суді відбулося судове засідання про обрання запобіжного заходу для поліцейського, який був за кермом "Пріуса". Сторона обвинувачення наполягала – взяти під варту. Адже той, за даними слідства, перевищів швидкість та їхав на червоний сигнал світлофора. Залишати на свободі правоохоронця не можна, кажуть в прокуратурі, і на то є причини.
Віта Дубовик прес-секретар прокурора Харківської області
Можливість підозрюваним впливати незаконно на свідків. Як працівник правоохоронного органу він має доступ до електронних комп’ютерних систем поліції, і може мати змогу знищувати якісь матеріали, які можуть бути використані, як докази у кримінальному провадженні. Також, третім ризиком ми зазначили те, що він може переховуватись від слідства – тому що це молодий чоловік, неодружений, якого тут нічого не тримає. Має закордонний паспорт.
Сам же підозрюваний, 22 річний поліцейський Олександр Мамотюк, на суді каже, що готовий співпрацювати зі слідством та виконувати все за правилами. Навіть з того ранку все так і робив, запевняє, їхав на виклик, швидкість не перевищював, правила дорожнього руху не порушував.
Олександр Мамотюк поліцейський, підозрюваний
Виновный или нет, это будет уже решать суд после ряда экспертиз. Но я могу честно заявить, что я ехал на зеленый свет светофора. Я и с друзьями постоянно когда езжу на своём личном транспорте, я очень аккуратный водитель.
Микола Сорока прокурор прокуратури Харківської області
Автомобіль "Тойота" вдарив автомобіль "Москвич", і це не заперечує сам підозрюваний, в задню ліву частину. Тоб то на цей час "Москвич" вже рухався через перехрестя. Слідів гальмування на місці не виявлено. Тобто якби він рухався зі швидкістю 60 км/год побачив виїзджаючий на перехресті автомобіль "Москвич", то в нього було достатньо часу, аби зреагувати та якось виправити цю ситуацію. Однак часу на це в нього не вистачило.
Керівництво ж відомства на боці поліцейського. Пропонує взяти його на поруки. Та суддя Олена Сорока, вислухавши обидві сторони, виносить вердикт.
Олена Сорока суддя
Застосувати до підозрюваного Мамотюка Олександра Васильовича міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 діб тобто то 10 вересня включно.
Наталя Денисова мати підозрюваного
Мой сын – не убийца. Это просто тяжёлое стечение обстоятельств. Так получилось, никто этого не хотел, никто этого не ожидал и я верю своему сыну. Верю, что он говорит, что ехал на зелёный, верю, что он не сильно превысил эту скорость. Потому что мы воспитали Сашку добрым, честным, порядочным. Он с детства мечтал быть полицейским.
Ольга Юськевич голова патрульної поліції Харкова
Я думаю мы будем подавать апелляцию. Моя позиция – будет апелляция.