Електронні та паперові повістки – коли та які чекати військовозобов’язаним: пояснення

20.05.2024 19:30   -

Набув чинності новий закон про мобілізацію, за яким усі чоловіки призовного віку мають протягом 60 днів, починаючи з 18 травня,  оновити свої дані. Щоб спростити процес, у Міністерстві оборони створили застосунок «Резерв+», розповів речник Міноборони Дмитро Лазуткін.
Через новий сервіс наразі свої дані вже оновили 260 тисяч українців, зазначив він.

ДМИТРО ЛАЗУТКІН РЕЧНИК МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Якщо говорити про застосунок, сервіс який новий, який запустився власне кажучи 18 травня, і який фактично ж одразу викликав великий ажіотаж, то там близько 260 тисяч українців уточнили свої дані, оновили свої дані по суті на «Резерв+», більш за все людей оновило скажімо так у 80 разів більше ніж в ЦНАПах і , щодо ТЦК немає поки що остаточної статистики, тому що процес триває постійно. Люди йдуть, оновлюються дані. Уточнюються дані. Але можемо сказати, що «Резерв+» вже запрацював в усьому світі.

Так, у перший день запуску застосунку були певні проблеми через перенавантаження лінії, та наразі сервіс працює без збоїв, додав Дмитро Лазуткін.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Що ж до чуток про те, що повістки розсилатимуть через електронні застосунки, то у Міноборони їх спростували. Військовозобов’язані не отримуватимуть повістки ні в мобільному застосунку «Резерв+», ні на електронну пошту, пояснила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко, наголосивши,  що чинне законодавство не передбачає вручення громадянам електронних повісток.

КАТЕРИНА ЧЕРНОГОРЕНКО ЗАСТУПНИЦЯ МІНІСТРА ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Тобто спосіб оповіщення громадян не змінювався. У застосунку станом на зараз точно нікому не прийде повістка. Ми працюємо над тим, щоби громадяни могли побачити саме інформацію про себе із «Оберегу» і могли виконати свій законний обов’язок – оновити дані.

А от кого ще крім працівників ТЦК уповноважать вручати повістки згідно з постановою Кабміна № 560. від 16 травня 2024 р., як самостійно, так і у складі груп оповіщення, так це голів ОСББ.

За адресою місця проживання або адресою задекларованого чи зареєстрованого місця проживання резервісти та військовозобов’язані можуть бути оповіщені групами оповіщення, до складу яких можуть включатися керівник установи (організації) або ФОП, які надають послуги з управління багатоквартирними будинками, або голова правління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Також уряд визначив, що повістка про виклик до ТЦК на адресу місця проживання може бути надіслана поштою після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних.


Належним підтвердженням оповіщення у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку є:

  • день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
  • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;
  • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.

А ще в планах на майбутнє – генерація QR коду, якій буде заміною необхідності носити з собою військовий квіток. По аналогії з Ковід-сертифікатом, пояснили урядовці.

ОСТАННІ НОВИНИ