Ерготерапія: як у Харкові допомагають людям повернутися до звичного життя після травм та хвороб (відео)
Ерготерапія – це відновлення втрачених навичок, які необхідні для повсякденного життя. У спеціально обладнаних кабінетах пацієнтів навчають заново виконувати прості дії: тримати ложку, наливати собі воду або навіть вмикати світло. Це необхідно, щоб знову стати незалежними у буденних справах після пережитих травм або хвороб, наприклад, контузії, інфаркту та інсульту.
ВІКТОР БОНДАРЕНКО ЛІКАР РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ ТА ФІЗИЧНОЇ МЕДИЦИНИ КНП «МІСЬКА КЛІНІЧНА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ №25» ХМР
Ця ерготерпевтична кухня для того, щоб пацієнти, яким відновлюють от на тих тренажерах рухи в пальцях, кистях, могли самі підійти, відкрити холодильник та закрити, включити кран. Це для нас легко, а для них це велика проблема. Взяти чайник, налити воду в чашку, дуже трудно вчаться, бо розливається вода і тремор, і дрожаніє рук. І спеціальна посуда. Це неб’юща посуда, могуть вони, так сказать, впасти, і нічого з нею не буде, осколків не буде.
В реабілітаційних відділеннях Харкова ерготерапевтичні кімнати оснащені всім необхідним для відновлення пацієнтів. Крім того, є санвузли, в яких вчаться самообслуговуванню. Також у кімнатах розташовані спеціальні тренажери для розробки рухів суглобів.
МИКОЛА ВОЛОСАТОВ ЗАВІДУВАЧ РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ВІДДІЛЕННЯ КНП «МІСЬКА КЛІНІЧНА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ №17» ХМР
Ми знаходимося в кімнаті для ерготерапії. Тут буде проходити розробка кінцівок, там, кісті руки під нагрузкою. Оце вот прилад, получається, міняється вага різна, переставляється і одягається, пристьогується любий із цих і піднімається, ну тобі ж розробки руки. Наприклад, оцей поставили, пацієнт тягне. То єсть якщо там поранений, то кість, допустім, там розробляєм і так далі. Також ми залишили, тут є туалет і умивальник для того, щоб пацієнт міг навчатися бритися, наприклад, і ходити в туалет, як вдома в себе.
Для допомоги з відновленням мовних навичок з пацієнтами працюють логопеди.
ВІКТОР БОНДАРЕНКО ЛІКАР РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ ТА ФІЗИЧНОЇ МЕДИЦИНИ КНП «МІСЬКА КЛІНІЧНА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ №25» ХМР
Це сідає пацієнт, і його вчать, спеціаліст-логопед, як що робити з вустами. Як артікувати мовою. І він повинен за собою, так сказать, дивиться в дзеркало. У нас дуже багато останім часом нейропластій лицьового нерва, коли внаслідок паталогії там акубаротравма і ше якась травма, має проблеми, перекошується обличчя, і треба відновлювати масажем м’язів відновлюють і функцію. Отут якраз їх вчать.
ВІКТОР БОНДАРЕНКО ЛІКАР РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ ТА ФІЗИЧНОЇ МЕДИЦИНИ КНП «МІСЬКА КЛІНІЧНА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ №25» ХМР
Реабілітаційний бокс для відновлення рухів у пальцях кісті. Дуже тонкі рухи. Він повинен вміти включати, виключати, так. Повинен шарікі перекладувать. Набирати, ну, тепер вже нема дисків в телефонах, пальцем повинен. Все це дуже складно для них, які починають нове життя після такого, допустимо інсульту. Чоловік жив повноцінним життям, раз, і після цієї катастрофи його треба психоемоціонально підготувати і фізично підготувати.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Реабілітаційні відділення кластерних лікарень Харкова, які і оснащені кабінетами ерготерапії, наразі функціонують у тестовому режимі. Вже зараз вони приймають пацієнтів, які потребують допомоги після травм або хвороб. Скоро лікарні підпишуть договори з Національною службою здоров’я України. А це означає, що для отримання реабілітаційної допомоги пацієнти зможуть звертатися за направленням від лікаря. Це важливий крок для забезпечення доступності високоякісної реабілітації для всіх, хто потребує відновлення.
ДМИТРО ЧЕРЕПОВ ДИРЕКТОР КНП «МІСЬКА КЛІНІЧНА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ №17» ХМР
На вимогу кластерізації та на вимогу МОЗ України ми повинні були зробити реабілітаційне відділення. За поточний рік, 2024 рік ми знайшли більш-менш пристосоване приміщення саме під відділення реабілітації. Ми провели там ремонт, тому що вимоги до відділення реабілітації вони трішечки відрізняються від загального фонду нашої лікарні. Ми розташували 20 ліжок реабілітаційного призначення. Ми зробили декілька залів під реабілітаційне обладнання. На теперішній час ми почали тиждень тому працювати поки що в тестовому режимі. І ми вже отримали перших пацієнтів. Це люди, які перебували в нашій лікарні з різною ступеню тяжкості травмами, міно-вибуховими ранами, і на теперішній час вони продовжують поновлюватися до життя взагалі за рамками реабілітаційного відділення нашої лікарні.
ОСТАННІ НОВИНИ