"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Финансовые пирамиды, банки или имущество. Как лучше сохранить свои деньги?

Українці масово інвестують у фінансові піраміди накшталт МММ. Їхня кількість на тлі економічної кризи і браку грошей в країні, кажуть економісти, зазвичай зростає. Адже розробники пірамід користуються тим, що в скрутні часи люди намагаються хоча б трохи зберегти власні кошти. Натомість, попереджають фахівці, можуть все втратити. Бо "легких" грошей не буває.

Ігор Сілінський економіст

Плюсов пирамид – их нет. Правового поля для защиты вкладчиков тоже нет. Поэтому это очевидная потеря денег заведомо. У меня много знакомых, но я ни от кого никогда не слышал, чтобы кто-то заработал на этом.

Для тих, хто має певну суму на "чорний день", однак зберігати її вдома не бажає, може вкладати гроші в рухоме або нерухоме майно, зазначає економіст. Ще один варіант – депозити у банках. Щоправда, обираючи фінустанову, треба пам"ятати кілька простих правил.

Ігор Сілінський економіст

Выбирать из первой пятерки банков по капиталу и вкладчикам. Это доступная информация, она есть в сети интернет. И по возможности с иностранным капиталом. Из них отсечь банки, которые связаны с какими-то очень одиозными фигурами.

До того ж не варто, каже Ігор Сілінський, звертати увагу на великі процентні ставки. Найчастіше їх пропонують банки, які знаходяться на межі банкрутства. І пам"ятати нові депозитні правила – банки стягують 21,5 % з річного доходу.