Где найти крышу над головой бездомным людям?
Як наступають холоди у спеціальному міському центрі для безпритульних вдвічі більше людей ніж зазвичай. Сюди переночувати щодено приходять понад 60-т чоловік, в той час коли сам центр розрахований лише на 35 постояльців.
Іван Шарабан директор Центру реінтеграції для бездомних осіб
-Мы не можем его бросить на улице, он замёрзнет. У нас были такие случаи, когда матрасы растилали в комнатах и человеку давали хоть какой-то уют на ночь.
А взимку центр працює цілодобово і як пункт обігріву. Аби прийняти всіх безхатьок тут навіть встановили замість звичайних лІжок – двоярусні, а інколи додають і розкладачки з матрасами.
Анжела Сушко кореспондент
-Звичайно це не шикарні апартаменти. Втім дах над головою тут є, а це головне для людей, які взагалі не мають власної оселі. А ще тут тепло і доволі затишно.
У кімнаті для жінок Вікторія вже не один рік постійна мешканка. Їй просто нікуди подітися.
Вікторія Мартова безпритульна
-Нечем прихвастнуть. Поломала шейку бедра и осталась без квартиры, меня выписала мама из дому и мне пришлось идти сюда. Предоставляют крышу слава Богу, терпению учимся. Не пухнем с голоду и на морозе не сидим, уже за это спасибо.
Притулок тут знайшли і ті, хто звільнився з місць позбавлення волі. Для них тут є спеціальні кімнати, де вони можуть перебувати до півроку. Ігор, який кілька разів був засуджений, зараз тут вчиться жити по-новому і шукає роботу.
Ігор Вінник колишній засуджений
-Наверное и дальше бы сидел, если бы не принял господа и это единственный мой выход. А сюда как попал? из лагеря, т.е. шёл уже и знал, что есть такое Мира 102, где можно восстановить документы.
Так тільки за 11 місяців поточного року по різну допомогу сюди звернулось майже 1300 безпритульних людей.
Лариса Болгова директор Департаменту праці та соціальної політики
-Люди обращаются и за восстановлеием документов. Помогают в трудоустройстве, помогают и психологи естественно, потому что в первую очередь здесь психологи работают с людьми. И здесь находят приют очень многие люди особенно в зимнее время.
А для тих, хто ще залишається жити просто неба, аби не голодували та на майбутнє знали куди можна звернутися, діє соціальний патруль "Порятунок". Спеціальна автівка за кошти благодійників розвозить вулицями міста нехитрі харчі – чай, пиріжки, інколи гарячу їжу.
Сергій Довгаль соціальний робітник
-Мы места знаем, центр города вот куда мы сейчас поедем, переулок Лопатинский. Мы ездим на Южный вокзал, рынок ХТЗ, рынок возле станции метро Масельського, меньше их стало на Благовещеском рынке, но заезжаем и туда.
А з пониженням температури до мінус 20-ти у місті як і завжди готові встановити для обігріву спеціальні намети, пункти гарячого харчування та роздачі теплого одягу.