Медична реформа, що зараз запроваджується в Україні – далека від реформи. Таку оцінку дав Харківський міський голова Геннадій Кернес під час спілкування із журналістами у себе в кабінеті за чашкою чаю, підбиваючи підсумки роботи за 2018 рік. На переконання мера Харкова, те, що зараз відбувається зі сферою медицини, далеке від реальних потреб українців у меддопомозі.
Геннадій Кернес Харківський міський голова А какие процессы могут быть в медицине изменены если в корне медицина не поменялась. Есть страховая медицина? Нет страховой медицины! Есть деньги, к примеру государство обещало на инсулин, а мы за счет бюджета Харькова покупаем инсулин, а это государственная программа. А они нам говорят, вы у себя ищите, а люди здесь стоят обосновано с плакатами и говорят, что это их способ жизни и жизненно важные лекарства для них . Скажите пожалуйста это реформа? Или и.о Супрун – это реформа? То, что сейчас происходит в городе Киеве, например в институте сердца. Это реформа? Или лекарства взять, цены на эти лекарства. "Доступні ліки" и где эти аптеки и так дальше. Это не мы, эти вопросы задавайте ОДА. Это их зона ответственности и ветви исполнительной власти. А мы со своей стороны, своими социальными службами делаем все для того, чтобы создать максимум условий.
Так для важко хворих діток, які потребують паліативної допомоги у Харкові звели і відкрили хоспіс. У місті тривають капремонти медичних закладів всіх профілів. Для того, щоб пацієнти отримували фахову і якісну меддопомогу лікарні та поліклініки оснащують необхідним обладнанням. Та найгострішою проблемою медицини 2018 року стало якраз забезпечення препаратами інсулінозалежних харків'ян . Геннадій Кернес зазначає, незважаючи на те, що профільне міністерство всіляко перекладає свої обов"язки на муніципалітет, Харків у критичній ситуації не стоїть осторонь і виділяє кошти на закупку інсуліну. Так в серпні для хворих на цукровий діабет із місцевого бюджету скерували 2 мільйони гривень на закупівлю препаратів, у жовтні – ще дванадцять з половиною мільйонів.
Геннадій Кернес Харківський міський голова Это гарантия государства. Почему мы должны перекладывать гарантии государства на местные гарантии. Мы и так даем много гарантий людям и по любому мы людей в беде не оставили и по любому дали деньги людям из местного бюджета, но это же возьмите бюджетный кодекс на 2018 год и прочтите чьи это гарантии.
Наразі у Харкові близько семи тисяч інсулінозалежних. З яких 366 – діти. Як зазначили у профільному Департаменті, коштів, які передбачили у міському бюджеті на закупку препаратів має вистачити до кінця року.