Глава Минфина назвала причины рекордно низкого остатка денег на счету Госказначейства
Залишки коштів на Єдиному казначейському рахунку України на початку серпня 2018 знизилися до рівня грудня 2013 року і становлять трохи менше двох мільярдів гривень. Скорочення за місяць – майже сім з половиною мільярдів гривень. І це при тому, що курс долару у ці роки значно різниться.
Оксана Маркарова в. о. голови Міністерства фінансів України Недовиконання за зовнішніми запозиченнями в розмірі 56 мільярдів гривень, які були передбачені на перший квартал цього року, і не заміщення їх, хоча б частково, внутрішніми, стало головною причиною зниження гривневої ліквідності.
Рік тому на Єдиному казначейському рахунку коштів було в 20 разів більше – 44 мільярдів гривень. Серед інших чинників, які впливають на рівень гривневої ліквідності, зазначає Оксана Маркарова, є зменшення надходжень від приватизації та відтермінування більшої частини дивідендів Національної акціонерної компанії "Нафтогаз" на другу половину року. Та, у Мінфінізазначають, рівень залишків національної валюти, наразі знаходиться під контролем.
Оксана Маркарова в. о. голови Міністерства фінансів України Ми активно працюємо над збільшенням запозичень на внутрішньому ринку, а також над додатковими джерелами фінансування, такими як дострокове погашення від Фонду гарантування. Крім того, на тлі продовження виконання державного бюджету за доходами, додаткове поповнення ліквідності надійде у вигляді частини прибутку НБУ, прибутку НАК «Нафтогаз» у розмірі 17,2 мільярда і перевиконання за місцевими бюджетами.
І таке перевиконання є у Харкова. З початку року до скарбниці міста надійшло більше 9 мільярдів гривень, а якщо точніше 9 мільярдів 351 мільйон. У Департаменті бюджету і фінансів повідомили, що фінансові ресурси бюджету міста у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилися майже у півтора рази.