"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Главные проблемы современного общества и пути их решения

Проблеми рівності між жінками та чоловіками, створення комфортної родиної атмосфери, у тому числі протидія насильству у сім'ї та боротьба з торгівлею людьми вкрай важливі теми у сучасному суспільстві. І саме для їх детального розгляду та вирішення у Харкові продовжують працювати відповідні програми.  
 
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення
 
У нас создан координационный совет, я председатель этого совета по распоряжению Харьковского городского головы, на котором мы обсуждаем те мероприятия, которые необходимо провести для продвижения этой темы. Мы говорим о гендерном равенстве, мы говорим о равенстве полов. Но вы же понимаете, что мужчина и женщина никогда не будут равны. Речь идет о социальном равенстве, речь идет о равенстве социальных ролей, речь идет о равенстве возможностей, о равном участии в каких-то политических процессах.
 
Так, для обізнаності у цьому питанні у місті проводились лекції із відповідної теми. Охопили різні напрямки – як гендерну сімейну політику та і роль жінки в муніципалітеті. Про головні моменти гендерного виховання суспільства розповідали співробітникам міськради канадські колеги, які поділились сучасними напрацюваннями у цьому питанні. Більш того, минулого року у Харкові презентували гендерний паспорт, де міститься інформація про те, хто в місті проживає, які у них потреби в залежності від статі, віку та соціального статусу. І саме за допомогою гендерного паспорту місто може оперативно визначати потреби людей та спрямовувати ресурси на вирішення тієї чи іншої проблеми. 
 
Втім, наголошує віце-мер Світлана Горбунова-Рубан, гендерне виховання починається в першу чергу із малечку, адже неабияку роль відіграють самі батьки.  
 
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення 
 
Мы очень сильно продавливаем тему поддержки института семьи. Он сегодня в очень тяжелой ситуации, потому что есть огромное проблемы согласитесь. Наркомания, алкоголизм и в этих семьях растут дети. Поэтому мы сейчас очень сильно стараемся присматривать за семьей, но к сожалению, я каждый день имею на столе извещение привели в садик с синяками. Мама пришла призналась, что она его побила. Ребенок небрежный не кормленый, не глаженый, ходит в школу, мы получаем информацию идем в эту семью и понимаем почему это происходит. Ребенка находят без присмотра взрослых на улице, мы находим этих родителей – мы попадаем в такую обстановку от которой просто можно с ума сойти.
 
Саме від атмосфери у родині, додає віце-мер, і залежить вихованість дитини, у тому числі і гендерна. Адже не словами і зауваженнями, а своїм власним прикладом батьки прививають дитині моральні цінності та якості. Втім, навіть у благополучній родині дитина може потрапити під вплив і своїх однолітків, батьки яких ведуть аморальних спосіб життя. Серед актуальних і глобальних проблем сучасного суспільства – це розповсюдження наркотиків. За останніми дослідженнями, діти починають вживати психотропні речовини вже з 12 років. Аби протидіяти збільшенню розповсюдження наркотиків, особливо серед дітей, у Харкові активно продовжується реалізація  відповідної міської програми. Проводиться робота у школах, долучаються громадські організації, які спільно із правоохоронними органами знаходять місця розповсюдження наркотиків. 
 
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення 
 
Главная задача этой борьбы и этой работы – уменьшение потребления. Мы никогда не справимся с наркобаронами, мы никогда не справимся с наркодиллерами. Огромная проблема – это эти закладки, которые сейчас наши волонтеры, наши общественные организации ищут, закрашивают адреса, публично в интернете демонстрируют как они задерживают закладчиков и так далее и тому подобное.
 
Більш того, залучаються до роботи і небайдужі харків'яни. У місті продовжує працювати чат-бот "Стоп-наркотик", що функціонує у месседжері Телеграм.  Саме там можна допомогти заблокувати канали та адреси з продажу наркотичних речовин. Комплекс робіт, наголошує Світлана Горбунова-Рубан, з протидії розповсюдженню наркотиків, вже дає певні результати.  
 
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення 
 
Это работает и есть такое ощущение, что стало немножко тише в городе. И в школах вообщем-то это тема открыто обсуждается, а  раньше все было закрыто и у нас в школах наркотиков не было. Но теперь уже мы понимаем, что нужно говорить об этом вслух. И в ВУЗах, конечно, серьезно на эту тему ведется разговор.
 
Більш того, додає віце-мер, дуже важлива підтримка сім'ї. Адже коли дитина починає вживати наркотики, головне – вчасно виявити це та звернутися за допомогою до спеціалістів.  Для цього у місті функціонує гаряча телефонна  лінія, куди можна звернутись не тільки за допомогою, а й з пропозиціями. Номера для зв'язку можна побачити на вулицях міста або ж знайти в інтернеті.