Покуть зі святими іконами, розмальована піч і глиняний посуд на сімейному столі – саме так пару тисячоліть тому виглядала справжня селянська хата українців. Відтворити до дрібниць весь колорит стародавнього побуту взялась 136-а школа.
Андрій Карась вчитель
Мы посетили одну из школ города Белгорода, ездили на семинар. И после того, как увидели их музей «Изба русская» и вот появилась идея создания нашего, собственно, украинского музея культуры – «Світлиця».
Тут зібрані експонати з Харківської, Полтавської, Дніпропетровської та Кіровоградської областей. Найстаріші елементи декору української хати, що представлені у школі, збереглися з середини 18 століття. В основному, кажуть вчителі, це глиняний посуд. Цей та інший народний раритет збирався цілими сім’ями.
Адель Візірова учениця
Моя родина допомагала створювати стін-газети, проекти, реферати, моя бабуся давала ось ці вишивки, ми приносили сюди. Давала поради, як зробити краще ліжко, коврики тоже я приносила до музею.
І ось сьогодні, вже цілком сформовану та яскраво оформлену народну експозицію, шкільний колектив представив керівництву району.
Вчителі зізнаються, мають намір працювати над експозицією і надалі. До роботи активно залучатимуть молодь. Кажуть, таким інтерактивним способом хочуть прищепити учням любов та цікавість до минулого свого народу. Також у планах – проводити екскурсії для учнів інших навчальних закладів. Наступного тижня тут вже чекають на гостей з 23-ї школи.