"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

“Город без барьеров”. В Харькове объявили конкурс

Протягом кількох місяців експерти з доступності перевіряли культурні заклади Харкова. Обстежували прилеглу територію та парковки, вхідні групи та приміщення всередині, щодо пристосованості їх для людей з інвалідністю, а ще наявність спеціалізованих санвузлів та інформаційних засобів. Промоніторили загалом 50-т об"єктів – музеї, театри, виставкові зали. Висновок, до якого прийшли, невтішний. 
 
Олена Шингарьова віце-президент Харківської міської громадської організації інвалідів "Креавіта"
 
Из 55 изученных зданий только 17 являются доступными. На самом деле речь не идёт об абсолютной доступности, потому что чаще всего доступен 1 этаж. И только 4 объекта являются полностью доступными.  Харьковский национальный театр оперы и балета. Кинотеатр "8,5" полностью доступная структура, Харьковская областная филармония, в этом году она начала работу и поразила полной комплексной доступностью и библиотека юракадемии. 
 
Результати озвучили на засіданні міського комітету з доступності, аби разом з міською владою вирішити, як виправити ситуацію. Адаптувати ВСІ об"єкти й одразу не має можливості, зазначають експерти. Для їх перепланування, щодо оздоблення пандусами, підйомниками та санвузлами необхідні великі капіталовкладення – більшість закладів – це старовинні будинки і пам"ятки архітектури. Натомість план дій на найближчий час розробили, адже переконані, ні поганий слух, ні зір, ні інвалідний візок не мають стати на заваді людям відвідувати культурні заклади. 
  
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення 
 
Я предлагаю, и, думаю, члены комитета по доступности меня поддержат, обязать каждое культурное учреждение установить график, порядок посещения групп людей с инвалидностью и обеспечить для них доступность путём участия людей в этом процессе. Это уже один из моментов, которые мы уже сегодня можем решить путём вот таких организационных вопросов. А параллельно находить архитектурные решения.  
 
А ще міська влада оголосила конкурс студентських робіт, що стартує з 1-го жовтня. Протягом двох місяців будуть прийматися роботи на краще архітектурне рішення з адаптації для людей з інвалідністю культурних об"єктів Харкова. Кращі роботи чекає перспектива, а авторів виставка та нагороди.